Rae Kossule 61-punktine võit, Märdimäe viskekontsert tõstis Võrumaa neljandaks

-Rae Koss Hansaviimistlus/Estanc | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas peeti sel nädalal viis mängu. Favoriidid ei vääratanud, suurima jõudemonstratsiooniga sai hakkama Rae Koss Hansaviimistlus/Estanc, kes kirjutas tabelisse 61-punktise võidu Tartu Kalevi Palliklubi üle. Teise liiga jaanuari MVP Ülar Sala (Alutaguse KK) ei suutnud meeskonda kaotusest päästa.

Rapla Korvpallikool – BC Eesti Maavara/Baltic Agro 87:95 (12:23, 23:18, 22:29, 30:25)

Raske 95:87 võõrsilvõidu sai turniiritabeli kuues BC Eesti Maavara/Baltic Agro. Minut enne mängu lõppu vaid punktiga (86:85) juhtinud Eesti Maavarale tagasid võidu Aivar Piiri (16 punkti) ja Mario Poluski (18 punkti, 8 lauapalli, 7 korvisöötu) lõpuminutite tabavad kaugvisked. Meeskonna liider Rauno Meerits sai kirja 25 punkti ja 13 lauapalli. Raplale tõi Marek Ruut samuti 25 punkti, Kardo Kilk toetas 18 silma, 6 lauapalli ja 6 resultatiivse sööduga.

Võrumaa – Alutaguse KK 90:59 (20:24, 27:7, 18:12, 25:16)

Võit lähirivaali Alutaguse üle tõstis Võrumaa turniiritabelis konkurendist mööda, neljandale kohale. Lauavõitluses selget ülekaalu (60:36) näidanud Võrumaa küll esimese perioodi kaotas, kuid võimsa teise veerandaja (27:7) toel mängiti turvaline edu sisse, mida ka aina suurendati. Võitjate eest säras Mirko Märdimäe 35 punktiga (kahesed 8/13, kolmesed 5/8, vabavisked 4/6), Martin Kulberg sai kirja 13 punkti, 10 lauapalli ja 7 korvisöötu ning Kaidar Taal lisas 11 punktile ja 11 lauapallile ka 5 resultatiivset söötu. Kaotajate eest tõi teise liiga jaanuari parimaks mängijaks valitud Ülar Sala 21 punkti ja 8 lauapalli.

Rae Koss Hansaviimistlus/Estanc – Tartu Kalevi Palliklubi 117:56 (27:13, 42:19, 27:8, 21:16)

Vooru ülekaalukaima võidu eest kandis hoolt liigatabeli teisel real paiknev Rae Koss, kes alistas tabeli eelviimase ehk Tartu Kalevi Palliklubi suurelt, 117:56. Kiirelt ohjad haaranud kodutiim oli vastasest selgelt üle lauavõitluses (58:32) ja resultatiivsetes söötudes (34:10) ning tabas väljakult selgelt parema protsendiga – kahesed 64,3%, kolmesed 46,7%, Tartu samad näitajad 31,6% ja 27,6%. Võitjate parimana tõi Sander Kuusk 17 minutiga 22 punkti, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu. Priidik Ulp ja Reimo Saar toetasid vastavalt 16 ja 15 silmaga. Tartu eest sai Martin Pattak kirja 11 punkti ja 7 lauapalli.