fbpx
Close

Joonas Järveläinen: Grindavikist tehti pakkumine, millest ei saanud keelduda

Avatar
-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval selgus, et eelmisel hooajal Paf Eesti-Läti korvpalliliiga parimaks skooritegijaks olnud ääremängija Joonas Järveläinen jätkab esimese eestlasena karjääri Islandi kõrgliigas. 29-aastane ja 2-meetrine pallur rääkis Korvpall24.ee portaalile, et tegemist polnud juhusliku üleminekuga, vaid pikalt taustal podisenud üleminekuga.

“Olen ühe (Islandi) treeneriga juba päris pikalt suhelnud, vähemalt 2-3 hooaega. Esimese Inglismaa hooaja lõpus võttis ühendust ja avaldas huvi. Tol suvel võttis ühendust veel teinegi sealne treener. Tänavu juunis läksid asjad tõsisemaks ja kokku sain kolmelt meeskonnalt enam-vähem arvestatavad pakkumised. Lõpuks oli valik kahe klubi vahel ja Grindavik pakkus parimaid tingimusi, mis mul karjääri jooksul on olnud. Teine võistkond oli ehk natuke prestiižsem, aga Grindavikist tehti pakkumine, millest ei saanud keelduda,” selgitas Järveläinen kokkuleppele jõudmist.

“Tõele au andes rohkem võimalusi mul polnud. Eestist kohtusin ainult Arnu Lippasaarega (Rakvere Tarva mänedžer – toim.). Suured tänud talle kontakti loomise eest. Ütlen siiralt, et kõige rohkem on kahju sellest, et huvi ei tundnud klubi, mida olen pidanud oma koduklubiks päevast, mil sellega liitusin,” vastas ääremängija küsimusele, kas Eestist ka tema vastu huvi üles näidati.

Järveläinen lisas: “Kes minu käekäiku on kauem jälginud teavad, et mul on tulnud pidevalt ise enda rada luua. Olles esimene eestlane, kes Eestist Islandi liigasse võimaluse on saanud, on mul hea meel, et sain jälle võimaluse midagi teistmoodi teha. Teen endast kõik, et see võimalus avaneks ka järgmistele Eesti poistele pärast mind.”

Eraldi tahtis Järveläinen tänada nimekaid kergejõustikutreenereid Andrei Nazarovit ja Urmas Randmad. “Covidi tagajärjel on mul olnud võimalus suve algusest korralikult treenida Nazarovi käe all ja Randma treeninggrupis. Suured tänud neile, et nad mind alati avasüli vastu on võtnud,” sõnas korvpallur, kes Islandile kohale sõidab kas augusti lõpus või septembri alguses.

scroll to top
Inline
Inline