fbpx
Close

Joonas Järveläinen siirdub uuel hooajal Islandi kõrgliigasse!

Avatar
-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Islandi kõrgliigaklubi Grindavik teatas neljapäeval, et uuel hooajal liitub nendega 29-aastane ja 202 cm pikkune eestlasest ääremängija Joonas Järveläinen.

Alates 2010. aastast arvukates Eesti klubides pallinud Järveläinen on karjääri jooksul käinud mängimas ka Itaalia esiliigatiimis Latina Basket ja Suurbritannia kõrgliigas Plymouth Raidersis.

Eelmisel hooajal esindas Järveläinen TalTechi meeskonda ja kogus enne koroonaviirusest tingitud pausi 26 kohtumisega keskmiselt 26,8 minutit, 18,4 punkti, 5 lauapalli ja 1,1 vaheltlõiget.

Grindavik on kolmekordne Islandi meister (aastatel 1993, 2012 ja 2013), kes eelmisel hooajal jäi 8 võidu ja 13 kaotusega 12 tiimi hulgas 8. kohale.

Grindaviki ajaloo ehk kõige kuulsamaks mängumeheks on olnud pikaaegne Ateena Panathinaikose ja Kreeka koondise suur äär/tsenter Kostas Tsartsaris, kes karjääri alguses ühe hooaja just selles Islandi klubis pallis. Hiljem võitis mees Panathinaikosega kolmel korral Euroliiga tiitli.

Klubi peatreener Daniel Gudni Gudmundsson sõnas on väga rahul, et Järveläineniga kokkuleppele jõuti: “Joonas on ründetalent ja oli eelmisel hooajal näiteks Eesti kõrgeimas liigas parimaks skooritegijaks. Ta on pikalt pallinud Eestis, kuid mänginud näiteks ka Suurbritannias.”

“Meie koosseis on saamas päris tihedaks ning loodan ka Joonast näha väljakul nii kiiresti kui võimalik,” lisas Gudmundsson.

scroll to top
Inline
Inline