fbpx
Close

Rain Veideman siirdub uueks hooajaks Saksamaale teeneka peatreeneri käe alla!

Avatar
-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

Reedel tuli Eesti korvpallipubliku jaoks järjekordne oluline ülemineku-uudis, kui Saksamaa esiliigas ehk Pro A-s palliv Rostock Seawolves teatas Eesti koondise tagamängija Rain Veidemani palkamisest.

Klubi koduleht kirjutab, et pärast iraanlast Benham Yakhchalit, lätlast Ronalds Zakist ja ameeriklast Chris Carterit on Veideman neljas välismängija tiimi koosseisus. Sellega on meeskonnal 2020/21 hooajaks 12 profimängijat ka kokku saadud.

“Olen väga õnnelik, et Rostockiga käed lõin ning ma ei suuda oodata hetke, kui saan õppida tundma oma uusi meeskonnakaaslaseid, treenereid ja organisatsiooni. Olen kindel, et meil tuleb edukas hooaeg,” sõnas 28-aastane ja 192 cm pikkune Veideman klubi kodulehele.

Saksamaalt on pikaaegsel Eesti koondise tagamängijal kogemusi varasemastki ajast, kui veebruaris 2012 laenas mehe toonane koduklubi Tartu Ülikool ta Saksamaa kõrgliigatiimi Bayreuth. See oli tol hetkel 20-aastasele Veidemanile esimeseks väliskogemuseks ning noormees tuli sellest auga välja. 14 mänguga kogus ta Saksamaal keskmiselt peaaegu 24 minutiga 7,5 punkti.

Eestis Rakvere Tarvas, Tartu Ülikoolis, BC Kalev/Cramos ja Raplas pallinud Veideman on viimastel aastatel mänginud kolmes erinevas Itaalia esiliiga ehk Serie A2 klubis. Viimati Rooma Eurobasketi eest mängides kogus eestlane 11 matšiga keskmiselt 30,7 minutit, 13,9 punkti, 2,6 lauapalli ja 2,5 resultatiivset söötu.

Rostocki klubi peatreeneriks on alates tänavuse aasta jaanuarist legendaarne sakslane Dirk Bauermann, kes pikki aastaid juhendanud Saksamaa koondist ja erinevaid tugevaid klubisid nagu näiteks Oostende, Müncheni Bayern, Vilniuse Lietuvos Rytas, Volgogradi Krasnõi Oktjabr, Würzburg ja Karsiyaka Pinar.

“Olen alati nautinud Raini mängustiili. Tal on tugev läbimurre korvile ja ta suudab olla ohtlik kolmesejoone tagant, kuid samas mängib ta isetut korvpalli,” analüüsis nimekas treener eestlase tugevaid külgi.

“Ühtlasi on oluline, et saime klubisse tuua veel ühe mängija, kellel hea suhtumise kõrval ka rahvusvahelist kogemust. Minu jaoks tähendab Veidemani allkiri ideaalset lõppu väga heale üleminekutesuvele,” kiitis Bauermann lõpetuseks.

scroll to top
Inline
Inline