fbpx
Close

K24 MILANOS | Horvaatia mängujuht Jaleen Smith: Kotsar ei saa oma kaitsemängu eest pisavalt kiita

-Jaleen Smith | Foto: Siim Semiskar

Korvpall24 portaal leidis Eesti korvpallikoondise esmaspäevase vastase Horvaatia ridadest mängija, kes on juba enne tiimi poolt tehtavat skautingut Eesti koondise mängijatega mõnevõrra tuttav. Tegemist on Saksamaal Berliini Albas mängiva Horvaatia passiga ameeriklasest mängujuhi Jaleen Smithiga.

27-aastane ja 193 cm pikkune tagamees on kogu oma senise profikarjääri mänginud Saksamaal, kus on tõusnud sealsest esiliigast Euroliigas mängivasse Berliini Albasse. Mullu kogus Smith Euroliigas 33 kohtumisega keskmiselt 21,1 minutit, 8,3 punkti, 2,2 lauapalli ja 2,3 resultatiivset söötu. Milanos toimuval EM-finaalturniiril tegi ameeriklane kohe avakohtumises Kreeka vastu võimsa esituse, kui viskas 23 silma, hankis 5 lauapalli ja jagas 4 söötu.

Smith rääkis pärast kohtumist Suurbritanniaga tehtud videointervjuus, et mäletab Eesti koondislastest Henri Drelli ja Kristian Kullamäed noormängijatena päris hästi, kuigi hiljem pole ta nende tegemistega ennast väga kursis hoidnud. Maik-Kalev Kotsari toimetamisest Saksamaa kõrgliigas on varasemalt Saksa esiliigas Heidelbergi ja kõrgliigas Ludwigsburgi esindanud Smithil samuti väga hea mälupilt olemas.

scroll to top