fbpx
Close

Kadri-Ann Lass kiidab koondise korvialust: mul on siin rohkem konkurentsi kui Poolas

Avatar
-Kadri-Ann Lass | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpallikoondis mängib sel nädalal esimesed kaks kohtumist 2021. aasta EM-kvalifikatsiooniturniiril. Tänavu Poola kõrgliigaklubisse Krakowi Wisla siirdunud 22-aastane Kadri-Ann Lass on õnnelik, et saab pärast pikka ülikoolikarjääri nüüd rahuliku südamega hooaja keskel koondisega liituda.

“Mõnus on koju tulla. USA-s mängides ei olnud mul selleks võimalust ja nüüd on isegi imelik tunne mõneks ajaks juba jälle kodus olla. Pluss, nüüd on võimalik lõpuks mängida Eesti koondise eest. Olen elevil,” rõõmustas Lass esmaspäeval toimunud koondise avatud treeningul Korvpall24.ee portaalile intervjuud andes.

“Arvan, et meil on koos hea grupp tüdrukuid. On hea kooslus nii kodumaal kui välismaal mängivaid naisi. Saame üksteisele kogemusi jagada ja aidata erinevaid olukordi mõista. Olen siin praegu positiivne,” lisas Lass samal toonil jätkates.

Oma koduklubis on Lass enda sõnul saanud kohe hooaja algusest olulise rolli ning soovib samas taktis ka jätkata. “Meil pole mängijaid eriti palju ja vaid kaks põhipikka ongi. Kolmas on noor ja neljas selline lühem korvialune mängija. Aga treenerile meeldib kahe pikaga mängida,” rääkis Lass lahti, mis on tema keskmiselt 29,6 mänguminuti taustalugu.

“Ehk ei ole mul olnud nii hea algus, aga viimases mängus sain ennast rohkem käima ja võistkonnana oli ka natuke parem tunne. Tiimina saame me hästi läbi, sisekeemia on hea ja olen treeneriga rahul. Klubivalikuga läks hästi,” kiitis Lass Wislat, kellega hetkel Poola kõrgliigas on kogutud 3 võitu ja 2 kaotust. Eestlanna isiklik statistika on olnud keskmiselt 6,2 punkti, 6 lauapalli ja 1,6 blokki mängus. Alt on seni vedanud visketabavus väljakult (38,5%).

Huvitava nüansina tõi Lass välja, et Euroopa korvpalliga kohanemisraskusi polnud ning neli aastat USA ülikoolis hoopis valmistasid teda Poola kõrgliigaks hästi ette. “Ma saan väga hästi aru, mida treener tahab ning teatud harjutused ja liikumised on tegelikult päris sarnased, mida tegin USA-s ülikoolitiimiga. Treener on slovakk ja ta on praegu Tšehhi koondise peatreener ja varem juhendas Ungarit (Štefan Svitek – toim.). Tal on inglise keel väga hästi suus. Poolakatega kurjustab aeg-ajalt poola keeles, aga inglise keelt räägib väga hästi.”

Ka Eesti koondise mängupilt on Lassi sõnul selline, mida mujal Euroopas ja ka USA-s viljeletakse. “See on hetkel igal pool sarnane. Tempo on kiire, kuna esmalt tahetakse kiirrünnakuga korv ära teha. Kui ei saa, siis peab kõvasti mängima. Olen koondise juures olnud küll ainult ühe trenni, aga ei usu, et siin mingeid väga suuri erinevusi tuleb.”

Seejuures usub Lass, et korvi all on tal Eesti koondises keerulisem suuri mänguminuteid saada kui oma koduklubis Poolas. “Meil on siin päris head pikad koos,” vihjas neiu koondisekaaslastele Maaja Bratkale, Annika Kösterile ja Rosemary Ritsile, kes kõik kas on karjääri jooksul mänginud või mängivad hetkel välismaal. “Arvan, et mul on siin isegi natuke rohkem konkurentsi kui Poolas,” muigas Lass.

Eesti naiskond kuulub C-alagruppi koos Šveitsi, Venemaa ning Bosnia ja Hertsegoviinaga. Võõrsilmäng Šveitsi vastu algab neljapäeval kell 21:30 ning kodumäng TalTechi spordihoones pühapäeval kell 18:30.

scroll to top
Inline
Inline