fbpx
Close

Kadri-Ann Lass: tahan olla eeskujuks ja näidata, et WNBA-sse jõudmine on võimalik!

-Kadri-Ann Lass | Foto: Duquesne Athletics

-Kadri-Ann Lass | Foto: Duquesne Athletics

Eesti uue generatsiooni üheks parimaks naiskorvpalluriks kerkinud Kadri-Ann Lass on tänavuse hooajaga lõpetamas nelja-aastast karjääri Duquesne’i ülikoolinaiskonnas. Oma ema Kai Lassi jälgedes tippkorvpalli kõndinud 22-aastane Kadri-Ann loodab saada esimeseks eestlannaks, kes pääseb USA profiliigasse WNBA.

“Eesti korvpall tähendab minu jaoks väga palju. Ma tahaksin olla eeskujuks Eesti lastele ning näidata, et on võimalik WNBA-sse välja jõuda,” rääkis Lass väljaandele TribLive antud intervjuus ja lisas, et tahaks aidata Eesti naiste korvpalli vähemalt samale tasemele, kus see oli ajal, kui tema ema Kai mängis tipptasemel.

Kui Lassil õnnestub nii kaugele jõuda, siis saaks temast esimene WNBA-sse draftitud Duquesne’i mängija pärast 2004. aastat, kui seda tegi Candace Futrell. Selge on see, et 190 cm pikkune Lass lõpetab ülikoolikarjääri Duquesne’i kõigi aegade parima visete blokeerijana ning artikli kirjutamise hetkel oli neiul koos 273 kulpi.

Duquesne’i peatreener Dan Burt kiitis eestlannast hoolealust: “Ta on korvialune mängija, kes suudab ka kolmeseid visata. Ta teab alati kõiki kombinatsioone kõigi viie positsiooni vaatenurgast. Ta ei tekita kunagi mingeid probleeme. Temast saaks WNBA-s suurepärane vahetusmängija. Ta on meie liigas parim korvialune kaitsja. Ta mitte ei suuda üksnes ohjeldada suuremaid tsentreid, vaid saab vahetades hakkama ka atleetlikke tagamängijatega.”

Lassi kiitmisega liitus ka tiimikaaslane Conor Richardson, kelle sõnul on eestlannal “laitmatu” mälu, mis aitab tal kõik kokkulepitud rünnaku- ja kaitseformatsioonid esimese korraga meelde jätta. “Ta teab kõike ja ei unusta kunagi midagi. Ta on üks targemaid inimesi, keda ma tean,” sõnas Richardson.

TribLive’i artikkel keskendub oluliselt ka Kadri-Anni ja tema ema Kai ühistele joontele ning sõna saab ka kunagine Eesti koondislane Kai Lass, kelle jaoks on oluline mitte olla lapsevanem, kes võtab üle treeneri rolli. “Ma andsin ta professionaalide hoole alla ja jätsin rahule. Ega ta ei kuulanud ka mind. Aga kui treener ütles sama asja, siis oli see okei. Seega lõpetasin tema õpetamise,” muigas Kai Lass.

Kui Kadri-Ann suudab ülikooliliiga play-offis häid esitusi näidata, siis peaks WNBA olema reaalne võimalus. “Lapsevanemana pole muidugi lihtne oma tütart välismaale lasta. Aga ise mänginuna tean, et kui mul oleks tekkinud selline võimalus, oleksin samuti läinud,” kinnitas ema.

scroll to top