fbpx
Close

Kadri-Ann Lassi esimene profiaasta sai ootamatu lõpu: see on parem variant kui edasilükkamine

-Kadri-Ann Lass | Foto: Wisla Krakow Facebook

-Kadri-Ann Lass | Foto: Wisla Krakow Facebook

Poola korvpalliliit otsustas koroonaviiruse leviku tõttu peatada kohaliku naiste kõrgliiga hooaja ja klubide lõplikud kohad jagati vastavalt tabeliseisule pärast põhiturniiri viimast, 21. vooru. Kadri-Ann Lassi koduklubi Krakowi Wisla sai 12 naiskonna konkurentsis seitsmenda koha.

Korvpall24.ee portaal võttis hooaja enneaegselt lõpetama pidanud Eesti koondislasega ühendust, et uurida tema esimese profiaasta ning tulevikuplaanide kohta.

“Homme (täna – toim.) peaks kojulend olema, ameeriklased on juba lendudel,” sõnas oodatust varem kodumaale naasev eestlanna ja lisas, et suurt pettumust ta siiski ei tunne. “Natuke kähku käis kogu see asi. Kolmapäeva hommikul öeldi, et mängime ilma publikuta, siis õhtuks oli kahtlus, et pärast laupäeva on kõik, ja nüüd hommikul selgus, et ongi kõik. Kurb on natuke sellise noodi pealt lõpetada, aga mis seal ikka. Arvan, et see on hetkel parem variant kui edasilükkamine, sest muidu lihtsalt konutame siin, teadmata, kas mängud lõpuks üldse toimuvad või ei.”

Naiskonna seitsmendat kohta peab Lass õigustatuks. “Eks alati tahad paremini, aga pigem olen rahul, sest meil oli vaid 10 mängijat ja neist omakorda kolm olid äsja keskkooli lõpetanud. Nii et meil oli üsna noor võistkond ja lühike pink,” ütles 23-aastane Lass, kes tegi kaasa kõigis 21 kohtumises ja kogus keskmiselt 9,9 punkti, 5,7 lauapalli, 1,3 resultatiivset söötu ning 1,4 blokeeritud viset.

Poola kõrgliiga taset peab eestlanna igati rahuldavaks. “Liiga tase oli väga hea! Eriti minu positsioonil ja mul poleks midagi selle vastu, et Poola jääda. Klubiga olen samuti rahul. Kahjuks, nagu juba ütlesin, oli meil vaid 10 mängijat, mis ei olnud ideaalne, kuid üldiselt võib selle kogemusega igati rahule jääda, mis sel aastal sain,” kommenteeris mullu USA-s ülikooli lõpetanud Lass oma esimest profiaastat.

Järgmise hooaja plaanid on aga esialgu veel lahtised. “Agendiga on räägitud, tipphetkede videod on üleval, aga hetkel on fookus pigem sellel, et mis värk rahadega on, kuna hooaeg sai niiviisi lõpetatud. Kuid siia (Krakowi Wislasse – toim.) arvatavast ei jää,” rääkis Lass.

Palgarahast ilmajäämist eestlanna siiski ei karda. “Ei, jamasid pole. Lihtsalt tegemist on väga harvajuhtuva olukorraga, kus süüdi pole ei klubi ega mängijad. Käivad arutelud, kuidas seda olukorda kõige õigemini lahendada. Mängijad peaksid kõik oma rahad kätte saama, aga keegi pole päris kindel, kuidas kõik toimuma hakkab, kuna sellist asja ei ole kunagi varem juhtunud. Hetkel on küsimärgi all aprillikuu palk ja seetõttu on agendi fookus sellel, mitte veel järgmisel hooajal,” selgitas Lass tekkinud olukorda.

Kuna koroonaviirus on hetkel spordimaailma täiesti segi paisanud, siis kindlad suveplaanid eestlannal puuduvad. “Ma arvan, et hetkel võtan natuke aega vabaks, tuleb nii-öelda aktiivne puhkus. Aga eks näis, kas ka kõik suvised 3×3 turniirid tühistatakse või ei. Siis vaatab, mis saama hakkab,” ütles Lass, kes eelmisel suvel aitas Eesti naiste 3×3 koondise Euroopa mängudel ajaloolise hõbemedalini.

scroll to top