fbpx
Close

Kahe konkurendi huviorbiidis olnud Siim-Markus Post: miks mitte jätkata just Pärnus?

Avatar
-Siim-Markus Post | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Sadama korvpallimeeskond avaldas esmaspäeval, et mängujuht Siim-Markus Post jätkab meeskonnas veel ühe aasta. Varasemalt kõrgliigas Rakvere Tarvast, Audentese SG/Noortekoondist ja KK Hitot esindanud 22-aastane ja 184 cm pikkune mängumees tõmbab Pärnu särgi selga kolmandat järjestikust aastat.

Eelmine hooaeg kujunes Postil nukraks, kui kontrollkohtumises vigastas ta põlve ning jäi pooleks aastaks pealtvaatajaks. Väljakule tagasi tulles kogus tagamees Eesti-Läti korvpalliliigas 11 kohtumisega keskmiselt 9,5 punkti, 4,9 resultatiivset söötu ja 2,5 lauapalli. Pronksmedaliga lõppenud Eesti meistrivõistluste play-offis olid tema numbrid 5,3 punkti, 4,3 söötu ja 2,7 lauapalli.

“Naasmisega päris rahul ei saa olla. Soovisin näidata stabiilsemat mängu, aga midagi ei ole teha, eks see vigastus võttis oma,” rääkis Post klubi sotsiaalmeedia vahendusel. Korvpall24.ee portaaliga rääkides lisas tagamees: “Jalg oli 100% korras juba veebruaris, kui taas mängima hakkasin. Aga siis oli veel vaimselt natuke raske. Praeguseks on nii füüsiliselt kui vaimselt kõik korras!”

Posti kohta küsisid ka teised Eesti klubid: “Tallinna Kalev/TLÜ ja Rakvere Tarvas näitasid huvi üles ja uurisid, aga Pärnu tegi kindla pakkumise ja soovisin pigem senises klubis jätkata. See linn on saanud juba koduseks ja ma ütleks julgelt, et tingimused on Eestis ühed paremad. Miks mitte jätkata just Pärnus?”

Uue hooaja ambitsioonid Postil on kõrged, kuid tõenäoliselt tuleb tal mängujuhina lahingusse viia senisest üsnagi erinev Pärnu meeskond. Kui eelmisel suvel suudeti eestlaste tuumik suuresti koos hoida, siis tänavu on tiimi ühe põhimehe Mihkel Kirvese välismaale siirdumine juba teoks saanud. “Olen raskusteks alati valmis! Võib-olla ongi hea, saan ise rohkem vastutust võtta ja selle pealt suurema sammu edasi teha,” mõtiskles tagamees.

Post ei salga, et temagi sooviks on ühel hetkel korvpallurina piiri taha siirduda: “Välismaale minek on mul alati olnud eesmärgiks, aga selleks tulebki nüüd teha stabiilselt hea aasta. Kirvese lahkumine näitab väga hästi, et Eestist on võimalik välja liikuda küll.”

scroll to top
Inline
Inline