Kahe peale 53 punkti visanud ning 12 kaugviset tabanud Kivi ja Suurorg tüürisid Tartu võõrsil võidule

-Robin Kivi | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas toimus pühapäeval üks mäng, milles TalTech võõrustas Tartu Ülikool Maks & Mooritsat. Kohtumine algas kodumeeskonna jaoks paremini ning avaveerand võideti 25:19. Tartu aga sai omakorda järgmise kümne minuti jooksul 27 punkti kirja ja poolajaks oldi 46:42 ees. Viimaseks neljandikuks suurendas Tartu eduseisu kuuele punktile ning ülejäänud aja jooksul lubati TalTechil vaid kümme punkti tuua, mis andis külalistele kokkuvõttes 95:78 võidu.

TalTech – Tartu Ülikool Maks & Moorits 78:95 (25:19, 17:27, 26:28, 10:21)

Visketabavuses jäi Tartu 55% – 46% peale ja lauavõitlus võideti 34:29 (ründelaud 9:9). Korvisööte andsid mõlemad meeskonnad 20, vaheltlõikeid tegi Tartu rohkem 9:8. Pallikaotuseid kogunes TalTechil 15, Tartul 16.

Robin Kivi viskas Tartu parimana 31 puntki (vabavisked 5/5, kahesed 4/5, kolmesed 6/9) ja tegi 4 vaheltlõiget. Oliver Suurorg (kolmesed 6/8) järgnes 22 punkti, 7 lauapalli ja 4 vaheltlõikega ning Charles Barton sai kirja 19 punkti ja 7 korvisöötu.

Oliver Metsalu oli TalTechi resultatiivseim 19 punkti ja 7 lauapalliga. Erik Keedus lisas 17 punkti ja 6 lauapalli ning Tanel Sokk tõi 12 punkti ja andis 7 korvisöötu. Eric Schmalz viskas 10 punkti. Mängust jäid põhimeestest eemale Indrek Kajupank ja Toomas Raadik.

Paf Korvpalli Meistriliiga jätkub kolmapäeval, 3. märtsil, kui Tartu Ülikool Maks & Moorits võtab vastu Rakvere Tarva meeskonna. Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmine mäng teisipäeval, 2. märtsil, mil BK Liepaja võõrustab BK Ventspilsi.