Kotsar ja Hamburg murdusid liiga liidri vastu alles viimasel veerandil

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/Eibner/Scanpix

Eesti koondise keskmängija Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers kaotas Saksamaa kõrgliigas tabeliliidrile Ludwigsburgi Riesenile 67:73.

Avaveerandi võitis koduväljakul mänginud Hamburg 20:18 ja poolajaks oli seis viigis 37:37. Tasavägine mäng jätkus ka kolmandal veerandajal ning otsustavale neljandikule mindi vastu kodumeeskonna 55:51 eduseisus. Neljanda veerandaja alguses tegi Ludwigsburg aga 18:4 spurdi ning haaras ohjad enda kätte.

Kotsar kuulus tavapäraselt algviisikusse ja teenis mänguaega ligi 24 minutit. Eesti koondislase arvele kogunes selle ajaga kolm punkti (kahesed 1/6, vabavisked 1/2), üks vaheltlõige, üks blokeeritud vise, kolm pallikaotust ja viis isiklikku viga, mis ta neli minutit enne mängu lõppu pingile kukutasid.

Hamburgi resultatiivseim oli 19 silma visanud T.J. Shorts, Ludwigsburgi poolelt vastas Jaleen Smith samuti 19 punktiga.

Hamburgil on liigatabelis kirjas 10 võitu ja kaheksa kaotust, mis annab neile 18 meeskonna konkurentsis seitsmenda koha. Esikohal jätkaval Ludwigsburgil seisab tabelis 18 võitu ja vaid üks kaotus.

Esimese omavahelise mängu sel hooajal kaotas Hamburg 65:86.