Veideman oli Rostocki võidumängus meeskonna paremuselt teine skooritegija

-Rain Veideman | Foto: imago images/foto2press/Scanpix

Rain Veidemani koduklubi Rostocki Seawolves teenis Saksamaa esiliigas võidulisa, kui alistas külla sõitnud Paderborni Uni Basketsi 92:84.

Tasavägise kohtumise avaveerand lõppes 21:21 viigiga, kuid poolajaks juhtis Rostock juba 47:37. Kolmas veerand kuulus seevastu aga Paderbornile ning viimasele kümnele minutile mindi vastu minimaalses kaotusseisus 65:66. Viimase veerandi alguses pääses Rostock uuesti juhtima ja eduseisu enam ei loovutanud.

Pingilt sekkunud Veideman sai mänguaega 25 minutit, mille jooksul viskas meeskonna paremuselt teise skooritegijana 16 punkti (kahesed 4/7, kolmesed 2/3, vabavisked 2/2), hankis ühe lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu, tegi kaks vaheltlõiget ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Lisaks kogunes eestlase arvele üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga.

Eestlasest rohkem viskas punkte vaid Rostocki värske täiendus, USA tagamängija Trevor Lacey, kes sai kirja 20 silma.

Liigatabelis on Rostockil nüüd kirjas 13 võitu ja kuus kaotust, millega hoitakse kolmandat kohta. Kaheksa võidu kõrvale 13. kaotuse saanud Paderborn paikneb 15 meeskonna konkurentsis 11. positsioonil.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Rostock 107:96. Veideman põrutas tolles kohtumises üleplatsimehena 32 punkti.