fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo kohtub võõrsil välismängijatele toetuva lähikonkurendiga

-BC Kalev/Cramo treening Nur-Sultanis | Foto: BC Kalev/Cramo

-BC Kalev/Cramo treening Nur-Sultanis | Foto: BC Kalev/Cramo

Pärast koondisemängudest tingitud pausi on BC Kalev/Cramo taas VTB Ühisliigas võistlustules, kui Kasahstani pealinnas Nur-Sultanis minnakse 1. märtsil vastamisi kohaliku Astana meeskonnaga. Vastane on kogunud seni Kalev/Cramo meeskonnast kõigest ühe võidu enam ning seetõttu on tegemist olulise ja põhimõttelise duelliga. Loodetavasti on Eesti rahvuskoondist esitanud kalevlased saanud edukast valiksarjast head innustust ning teistel mängijatel olnud rahulikult aega mänguks valmistumiseks.

Siiski erinevad küsimärgid Kalev/Cramo koosseisu kohal on endiselt õhus. Viimases mängus koduliigas puudusid Sten Sokk, Martin Dorbek ja Maurice Kemp. Kahel esimesel neist on probleemid jalgadega. Kui Dorbeku trauma oli kergem, siis Sokk jääb Astana mängust kannakõõluse põletikuga eemale. Kempile teeb häda kohtumises Permi Parmaga löögi saanud õlg, mis jätab ta samuti Astana matšilt kõrvale. Samuti ei ole meeskonnaga ikkagi liitumas viimases koondisemängus vigastada saanud noort lätlast Arturs Žagarsit.

Turniiritabelis on Kalev/Cramo 3 võidu ja 12 kaotusega eelviimasel 12. kohal. Võidetud on mäletatavasti kahel korral Minski Tsmoki meeskonda ning korra Moskva CSKA-d. Veebruaris pidas meeskond neli mängu ning CSKA vastu saadud uskumatu võidu kõrval tuli leppida kolme väga valusa kaotusega, korra Krasnojarski Jenissei ning kahel korral Permi Parma vastu. Astana on kogunud 4 võitu ning 11 kaotust ja sellega ollakse kümnendal kohal. Kui tavaliselt on Astana olnud tugev just koduväljakul, siis sellel hooajal on kolm võitu võetud võõrsil (Kalev/Cramo, Himki ja Parma vastu) ning kodus saadud seitsmest mängust ainult üks võit, seda küll tugeva Lokomotiv-Kubani üle. Veebruaris pidas Astana kaks mängu, mõlemad kodus ja mõlemad lõppesid kaotusega, kui Jenisseile jäädi alla 60:78 ning Himkile 77:82.

Novembris mängisid meeskonnad omavahel Saku Suurhallis ning siis võttis Astana võidu tulemusega 92:85. Võitjate poolel oli 17 punkti ja 9 resultatiivse sööduga parim Michael Thompson. Martin Meijeris lisas 16 punkti ja 7 lauapalli ning Jeremiah Hill 15 punkti, 6 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu. Kalev/Cramo parim oli 23 punkti ja 7 korvisööduga Marcus Keene, Chauvaughn Lewis lisas 18 punkti, Devin Thomas 16 punkti ja 9 lauapalli ning 12 silma kogus Sokk. Vastased tabasid tookord paremini lähiviskeid (62% vs 45%), võitsid lauavõitluse 34:29 ning jagasid ka rohkem korvisööte (24 vs 17).

Vahepeal on Astana meeskonnas toimunud ka oluline muudatus. Läti keskmängija Martins Meiers on lahkunud Prantsusmaa meistriliiga meeskonda Elan Chalon ning tema asemele on toodud USA päritolu keskmängija, 208 cm pikkune Eric Buckner. Oma VTB-liiga debüüti ootav 30-aastane tsenter on seni oma karjääri veetnud eelkõige Türgi ja Prantsusmaa meistriliigaklubides. Sellel hooajal mängis ta seni samas klubis, kuhu nüüd siirdus Meiers, seega sisuliselt oli tegemist mängijate vahetusega.

Tavapäraselt toetubki Astana meeskond välismängijatele, kellest viis on USA päritolu ning üks Lätist (Ojars Silinš). Meeskonna parimaks korvikütiks on olnud 14,1 punkti ja 4,6 korvisöötu mängust kogunud tagamees Jeremiah Hill. Teine tagamängija, kõigest 177 cm pikkune Michael Thompson, on keskmiselt mängus visanud 12,9 punkti ja jaganud 6,3 korvisöötu. Meeskonna parimaks lauavõitlejaks oli 5,8 lauapalliga mängu kohta Meieris, lisaks temalt 11,2 punkti. Kahekohalise punktisummani mängust on jõudnud veel kaks ameeriklast, 201 cm pikkune ääremängija Adonis Thomas (11,6 punkti) ja 198 cm pikkune äär Devyn Marble (12,2 punkti). Kohalikest mängijatest saavad rohkem mänguaega Nikolai Bažin ja Dmitri Gavrilov.

Kalevi parim korvikütt ja sööduandja on olnud Keene, kes on kogunud 20,8 punkti ja 5,2 resultatiivset söötu. Kemp on panustanud keskmiselt 12,4 punkti ja 6,6 lauapalli, Lewise keskmiseks on jäänud 12 punkti, 3,3 lauapalli ja 3,8 söötu. Parima eestlasena on Janari Jõesaar kogunud 11,6 punkti ja 5,1 lauapalli. Meeskonna parimaks lauavõitlejaks on olnud keskmängija Devin Thomas, kelle keskmised näitajad on olnud 9,8 punkti ja 7,5 lauapalli.

Meeskondliku statistika poolest on tiimid mitmes näitajas olnud üsna võrdsed. Astana on paistnud silma parema lauavõitlejana (33,1 vs 30,9 lauapalli mängust) ning samuti on nende näitaja üsna hea resultatiivsete söötude osas, kui 19,2 sööduga mängu kohta ollakse liiga tugevuselt viies meeskond. Kalev/Cramo on olnud veidi parema visketabavusega ning teinud rohkem vaheltlõikeid.

Eestikeelsete kommentaaridega näeb mängust pilti nagu ikka sport.television.ee keskkonnast ning esmaspäeval 1. märtsil algab mäng meie aja järgi kell 15:30.

Pärast mängu Astanaga on Kalev/Cramol jäänud veel pidada suuremal hulgal kodumänge ning kaks ära jäänud võõrsilkohtumist Zielona Gora ning Jenissei meeskondade vastu, millest viimast pole veel kalendrisse kantud. Märtsis on kodumängudest kalendrisse märgitud järgmised kuupäevad: 7. märtsil mäng Avtodori vastu, 13. märtsi kohtumine Unicsiga, 22. märtsil võõrustatakse CSKA-d ning 28. märtsil minnakse vastamisi Lokomotiv-Kubaniga. Sinna vahele mahub sõit Poolasse, kui 16. märtsil võõrustab kalevlasi Zielona Gora meeskond.

scroll to top