Punktirekordi visanud Riismaa aitas Pistoia võidule Jurkatamme ja Cento üle

-Joonas Riismaa ja Pistoia Basket | Foto: Pistoia Basket 2000 Facebook

Pühapäeval olid Itaalias võistlustules kõik neli sealses esiliigas mängivat Eesti korvpallurit. Eestlaste saldoks kujunes kaks võitu ja kaks kaotust.

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket alistas võõrsil 91:78 Cento Benedetto XIV, kelle ridadesse kuulub Mikk Jurkatamm. Ühtlasi lõpetas Pistoia sellega viiemängulise kaotusteseeria.

Kohtumist pingilt alustanud Riismaa mängis 26 minutit ja viskas selle ajaga 14 silma (kahesed 1/1, kolmesed 4/5), mis tähistab tema Itaalia esiliiga punktirekordit. Lisaks võttis ta kolm lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ning tegi kolm isiklikku viga.

Jurkatamm sekkus pingilt mängu kaheks minutiks ning ühtegi pealeviset ei teinud. Eestlane võttis ühe lauapalli ning sai kirja kaks isiklikku viga.

Võidu sai kirja ka Hugo Erkmaa tööandja Trapani, kes alistas koduväljakul 87:83 Biella.

Pingilt mängu sekkunud Erkmaa 10 minutiga kätt valgeks ei saanud, eksides kahel kolmepunktiviskel. Eestlase arvele jäi üks isiklik viga.

Kaotusega pidi leppima Arnold Mitt, kelle koduklubi Chieti Basket 1974 vandus võõrsil 63:77 alla Rieti NPC-le.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Mitt pääses platsile kuueks minutiks, kuid ei teinud selle aja jooksul ühtegi pealeviset. Eestlase arvele kogunes üks lauapall, üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Centol on punases alagrupis kaheksa võitu ja sama palju kaotusi, mis annab võiduprotsendi alusel kuuenda koha. Nii Pistoial kui ka Chietil on nüüd tabelis kaheksa võitu ja kümme kaotust, millega jagatakse Cento järel seitsmendat-kaheksandat kohta. Trapani asub rohelises alagrupis kaheksa võidu ja kümne kaotusega üheksandal kohal.