fbpx
Close

Kaks leegionäri minema saatnud Pärnu Sadam toob meeskonda tuttava lätlase

Avatar
-Ivars Zvigurs | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Sadama korvpallimeeskond teatas teisipäeval, et tiimiga liitub Eesti korvpallisõpradele tuttav lätlane Ivars Zvigurs. Kuna hooaja alguses palgatud Ernests Kalve ja Robert Benjamin Marberry tiimi pidama ei jäänud, siis oli pärnakatel vaja leida asendus.

24-aastane ja 198 cm pikkune viskav tagamees alustas juuniorina Riia VEF-i ridades ja sai esimestel hooaegadel kirja ka mõned kohtumised VTB Ühisliigas ja Eurocupis. Edasi liikus lätlane Valmiera meeskonda ja Jurmala/Fenikssisse ning viimases kerkis ta juba umbes 20 minuti ja 10 punkti meheks.

Hooajal 2016/17 mängis Zvigurs BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa särgis ning tõi Eesti liigas 30 kohtumisega keskmiselt 26,5 minutiga 15 punkti ja 5,8 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja 1,5 vaheltlõiget mängus. Läti liigas olid mehe numbrid 17 kohtumisega 26,7 minutit, 12,9 punkti, 5,8 lauapalli, 1,6 söötu ja 1,1 vaheltlõiget.

Seejärel viis noormehe tee tagasi Jurmala meeskonda ning eelmisel aastal esindas ta Leedu klubi Pasvalyse Pieno Zvaigzdes. Samas tiimis alustas ta ka käimasolevat aastat, kuid sai viie kohtumisega keskmiselt vaid 10 minutit mänguaega ja viskas 1,6 punkti ja hankis sinna kõrvale 1,8 lauapalli.

Pärnu Sadam on alustanud Paf Eesti-Läti korvpalliliiga hooaega 3 võidu ja 4 kaotusega.

Tiimist lahkunud meestest kogus Ernests Kalve keskmiselt peaaegu 25 minutiga 12,4 punkti ja 6 lauapalli, Robert Benjamin Marberry näitajad piirdusid 14 minuti, 8 punkti ja 2,7 lauapalliga.

Järgmisena kohtuvad pärnakad juba kolmapäeval kell 19.30 võõrsil BK Liepajaga.

scroll to top
Inline
Inline