Treierile ja Jurkatammele valus kaotus, Kitsingu koduklubi näitas ründevõimsust

Mikk Jurkatamm ja Ravenna OraSi | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti

Pühapäevastes Itaalia esiliiga (Serie A2) kohtumistes teenis võidulisa Kaspar Kitsingu koduklubi Forli 2.015, kes alistas lahtises mängus 104:90 (24:21, 27:23, 30:19, 23:27) Ferrara. Hooaega hästi alustanud Ravenna Orasi komistas lisaajal 92:96 (25:21, 23:17, 21:21, 13:23, 10:14) tabeli lõpuosas paikneva Imola Basketi vastu.

Ravenna (4-1) haaras võõrsil oodatult mänguohjad enda kätte ning võttis poolajaks sisse 48:38 eduseisu. Ferrara (1-4) kaotusseis kasvas kolmandal veerandajal korraks isegi 15-punktiliseks (52:67), kuid kodumeeskond polnud veel alla andnud. Otsustava kümne minutiga õnnestus Ferraral normaalaja lõpuks mänguseis võrdustada, kusjuures mängu viimane viigiseis leidis aset kohtumise esimestel minutitel seisul 2:2. Kui lõpuvileni jäi 1:14 oli Kaspar Treieril võimalus potentsiaalseks võiduviskeks, kuid Ravenna eduseisul 82:80 ei tabanud noormehe kaugvise.

Järgnenud lisaajal ei andnud väljakuperemehed enam kätte võideldud initsiatiivi käest, võttes magusa võidupunkti. Protokollist väärib mainimist Imola harvanähtavalt kõrge kahepunktivisete tabavus (70%), samuti teeniti kohtumise lõpuks koguni 40 vabaviset.

Kaspar Treier tõi 25 minuti jooksul 8 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 0/3, vabavisked 2/2), hankis 5 lauapalli ning tegi ka 4 isiklikku viga. Mikk Jurkatamme kontosse jäi 24 minuti jooksul 3 silma (kahesed 1/1, kolmesed 0/4, vabavisked 1/2), 3 lauapalli, 2 söötu, üks vaheltlõige ning kaks isiklikku viga. Ravenna veduriteks kujunesid harjumuspäraselt Charles Thomas ja Giddy Potts, kelle arvele jäi vastavalt 30 ja 23 punkti. Imola kasuks tõi kuus kaugviset sopsanud Lorenzo Baldasso 24 silma.

Kummalise esimese veerandaja pakkus publikule Forli (3-2) ja Ferrara (4-1) vaheline vastasseis. Kodus võidupunkti noolima läinud Forli sai külma duši osaliseks, kui 4 minutiga näitas tabloo väljakuperemeeste 3:17 kaotusseisu. Meeskonna ümbersünd ei lasknud end kaua oodata, sest järgneva 6 minutiga anti vastasele 21:4 vastulöök ning võideti veerandaeg 24:21. Seejärel jagus võrdset mängu kuni kolmanda veerandaja keskpaigani, mil kodumeeskond viigiseisult (55:55) peamiselt viie kaugviske toel mänguperioodi 26:8 spurdiga lõpetas. Viimased kümme minutit kohtumise saatust enam ei mõjutanud.

Kaspar Kitsing sai platsile vaid minutiks ning protokolli kirjeid ei tekitanud. Seitsmest Forli mängumehest, kes said kirja kahekohalise punktisumma, oli resultatiivseim Erik Rush 20 silmaga. Sekou Wiggs tõi Ferrarale 18 punkti.

Kuue vooru järel on nii Ravennal kui ka Forlil 4 võitu ja 2 kaotust, millega jagatakse alagrupis 2. kohta. Liidril Veronal on ainsana 5 võidupunkti.