Kalev/Cramo alistas Rapla viimaste minutitega, Valga-Valka tegi võimsa tagasituleku ja avas võiduarve

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimus reedel kaks mängu. BC Kalev/Cramo teenis tabelisse kuuenda võidu, kui koduväljakul alistati Rapla Avis Utilitase meeskond. Samal ajal võõrustas BC Valga-Valka/Maks&Moorits Läti Ülikooli ning piirilinna tiim viiendat korda sel hooajal enam ei vääratanud.

BC Kalev/Cramo – Rapla Avis Utilitas 81:68 (17:14, 24:18, 19:15, 21:21)

Kohtumine algas tasavägiselt, kuid Cramos suutis esimese veerandaja siiski kolme punktiga võita. Rapla püsis tihedalt kannul ja kolm minutit enne puhkepausile minekut vähendas Dominique Hawkins Rapla tiimi kaotusseisu viiele silmale. Seejärel viskasid Tanel Sokk ning Janari Jõesaar kahepeale üheksa punkti, millega läksid võõrustajad poolajaks 41:32 juhtima.

Kolmanda veerandaja esimeste minutitega oli Cramo vahe 19 punktile kasvatanud, kuid vastased siiski veel murdunud polnud ja viimasele neljandikule mindi vastu 13-punktilisest kaotusseisust. Indrek Kajupanga ja Rain Veidemani abiga õnnestus Raplal kaotusseis peagi 54:60 peale vähendada ning 6.23 enne lõppu oli Veideman kaugeltki täpne ning kaotusseis vähenes viiele punktile. Cramo aga vastas 13:2 spurdiga ja enam Rapla ohtlikult lähedale ei pääsenud.

Janari Jõesaar tõi võitjatele 22 punkti ja 12 lauapalli. Branko Mirkovic lisas 18 ning Martin Dorbek 13 silma. Chavaughn Lewise arvele jäi 7 punkti.

Rapla parim oli Rain Veideman 17 punktiga. Hunter Mickelson tõi 15 silma ja hankis 9 lauapalli. Indrek Kajupank toetas omasid 11, Dominique Hawkins 9 ning Sven Kaldre 8 punktiga.

“Võit on võit. Homme tuleb pikk video vaatamine, järgmine mäng juba [Moskva] CSKA-ga. Vastane oli väga tubli. Eks neil ole vigastatud mängijaid ka. Natuke rabe oli see mäng meie poolt. Arvan, et meil on üsna pikk pink ja kui üks-kaks meest ära kukuvad, siis saame ikka hakkama. Janari Jõesaar mängis eriti hästi: tegi palju musta tööd ja võttis lauapalle,” ütles Martin Dorbek Delfile antud intervjuus.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – Läti Ülikool 62:58 (13:15, 4:21, 24:12, 21:10)

Kodumeeskond jäi kiirelt 0:7 kaotusseisu, kuid koos uue täienduse Clayton Wilsoni kauge kolmepunktiviskega lõpetati avaveerand siiski viisakalt. Järgneva kümne minuti jooksul lagunes Valga aga täielikult. Terve veerandaja peale saadi kirja vaid neli punkti, kuid vastased tõid 21, mis tähendas, et poolajaks viskas Valga vaid 17 punkti.

Teine poolaeg oli aga täiesti vastupidine. Kristaps Miglinieks tabavate kaugvisete toel vähendati järk-järgult vahet ning viimaseks neljandikuks oli Läti Ülikooli eduseis sulanud seitsmele punktile. Valga jätkas tagasitulekut ning 4.13 enne lõppu mindi esmakordselt 54:52 juhtima. Viimasteks minutiteks siiski veel närvilisust jagus ja kümme sekundit enne lõpuvilet suutsid külalised vahe vähendada kahele silmale. Wilsoni vastu tegid vastased seejärel vea ning ameeriklane realiseeris mõlemad ka ära. Viimasest rünnakust Läti Ülikool enam punkte ei saanud, mis tähendas, et Valga-Valka suutis 19-punktilisest kaotusseisust välja tulla ja ühtlasi hooaja esimese võidu teenida.

Kristaps Miglinieks viskas Valga-Valka parimana 22 punkti (kolmesed 4/5) ja kogus 11 lauapalli. Carl Anthony Montgomery andis olulise panuse lauavõitlusesse, tuues 10 silma ja korjates koguni 17 lauapalli. Clayton Wilson lisas 12 punkti ning Guntis Sipolinš toetas omasid 8 punkti ja 8 lauapalliga.

Läti Ülikooli parimaks kerkis Linards Jaunzems 25 punkti ja 11 lauapalliga. Rendijs Feikners lisas 10 ja Renars Birkans 7 punkti, kellest viimane jagas ka 6 korvisöötu.

“Esimesel poolajal mängisime kohutavalt. Ei olnud rünnakut ega kaitset. See mäng oli meile väga oluline ning teisel poolajal tulime punkt-punkti haaval tagasi ja mängisime isukalt lõpuni välja. Poolajal rääkisin meestega ning ütlesin, et lubasime üheksa ründelauda võtta. See näitab, et ei olda valmis. Arvan, et mängijad on järgmiseks mänguks [Pärnu Sadama vastu] rohkem motiveeritumad, sest nüüd on võidumaitse suus. Tuleb raske mäng, aga töötame kõvasti ja usun, et oleme paremini valmis,” rääkis Valga-Valka meeskonna peatreener Armands Misus Delfile antud intervjuus.

Laupäeval, 20. oktoobril on OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkumas kolme kohtumisega, kus võistlustules ainsa Eesti klubina Tallinna Kalev/TLÜ, kes võtab koduväljakul vastu BK Ogre. BK Liepaja läheb vastamisi BK Ventspilsiga ning päeva viimases mängus võõrustab Valmiera Glass VIA võistkond Betsafe Jurmalat.