fbpx
Close

Maik-Kalev Kotsar: eelmise hooaja ebaedu motiveerib meid rohkem töötama

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Ekraanitõmmis

Uueks hooajaks USA üliõpilasliigas valmistuv South Carolina ülikoolimeeskond käis raskete treeningute vahel ka pressile aru andmas ning üks kolmest mängumehest, kes ajakirjanike ette toodi, oli tiimis kolmandat hooaega alustav eestlasest äär Maik-Kalev Kotsar.

Esimesena vastas 21-aastane ja 211 cm pikkune eestlane küsimusele, kuidas võistkonnaga sel suvel liitunud pallurid sisse on sulanud: “Iga aasta on uustulnukatega alguses kaitses keeruline ühele lainele jõuda ja kõikidele uutele mängijatele meie kaitse põhimõtted kohale viia. Aga uued tulijad tahavad väga õppida ja nad on treeningutel aktiivsed. Seega, kõik saab korda.”

Kui üle-eelmisel aastal jõudis South Carolina NCAA-s välja koguni nelja parema hulka, siis mullu ei jõutud isegi finaalturniirile. Kotsari arvates sunnib see tiimi veel rohkem tööd tegema: “Final fouri pääsemine oli suurepärane ja sellest on ainult head mälestused. Eelmine hooaeg aga ei läinud nii nagu lootsime ja see motiveerib meid töötama veel rohkem, et sel hooajal uuesti pääseda final fouri ja miks mitte kaugemalegi.”

“Muidugi on meie meeskonnal pinged peal, et hästi mängida, kuid me võtame iga vastast eraldi ning läheme kõigi vastu näitama oma parimat mängu. Keegi meie võistkonnast ei karda ühtegi oponenti ega mängi kehvemini, kui vastas on nimekad pallurid,” jätkas võimas ääremängija samal teemal.

Kotsarilt küsiti ka, kuidas sel suvel mängitud 3×3 korvpall aitas tal rünnakul stabiilsust lisada. “See aitas mind igas mõttes. 3×3 on positsioonivaba korvpall ja peab suutma kõike teha – vajadusel alustama mängujuhina rünnakuid, mängima pick and rolli palliga, viskama kaugviskeid või mängima korvi all nagu ma olen harjunud. See aitas mu mängu mitmekesistada.”

Tiimi peatreeneri Frank Martini mõtteid Maik-Kalev Kotsari kohta samalt pressiürituselt vaata SIIT.

South Carolina Gamecocks alustab NCAA põhihooaega 7. novembril, kui võõrustatakse South Carolina Upstate Spartansi meeskonda. Kotsari tiim saab koguni kuus esimest kohtumist pidada koduplatsil.

scroll to top