fbpx
Close

Treener Maik-Kalev Kotsarist: kui ta endaga tööd teeb, võib ta ühel päeval mängida NBA-s

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Ekraanitõmmis

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Ekraanitõmmis

South Carolina Gamecocks on USA üliõpilasliiga NCAA uueks hooajaks valmistumas endiselt karmikäelise peatreeneri Frank Martini käe all, kes käis treeningute vahel vastamas ka kohaliku meedia küsimustele. Pressikonverentsil, mis venis peaaegu tunni pikkuseks, pühendati üsna pikalt aega ka eestlasest ääremängija Maik-Kalev Kotsari personaalküsimusele.

Huvitaval kombel pöörasid ajakirjanikud oma küsimuses rohkem tähelepanu sellele, et 21-aastane ja 211 cm pikkune Kotsar käis suvel mängimas 3×3 korvpalli MM-il, kui sellele, et noormees tegi oma debüüdi ka saalikoondises ning sai väärt mänguminuteid Euroopa tippmeeste vastu.

Treener Martin oli eestlasest rääkides üsna konkreetne ja nõudlik ning kritiseeris Kotsari tahtmatust eelmistel aastatel oma viske kallal piisavalt palju tööd teha: “Iga kord, kui oma riigi eest mängid, ükskõik mis formaadis, tuleb kasuks. Maiki enesekindluse kasv algas tegelikult juba eelmise hooaja lõpus, sest ta hakkas käima saalis oma mängu kallal tööd tegemas.”

“Kui eelmine hooaeg lõppes, siis mu põhiline sõnum Maikile oli, et ta ei saa kunagi edukaks, kui ta ei õpi oma mänguga tööd tegema. Ta on talendikas pallur ja võib minu arvates ühel päeval oma suuruse ja jooksuvõime tõttu NBA-s mängida. Tal on suurepärane jalgade töö, liikuvus ja palju jõudu, aga ta ei saa visata vabaviskejoonelt 25%, kolmepunktijoone tagant 12% ja kahepunktivisetel 40% ning eeldada, et selliselt saab profimängijaks. Ma ütlesin talle, et need on asjad, mida vaid tema saab kontrollida. Ma ei saa teda kuidagi teistmoodi treenida, et pallid hakkaksid sisse kukkuma, ta peab selle kallal ise töötama. Ja ta hakkaski seda tegema,” pidas Martin eestlase teemal pika monoloogi.

Treener jätkas: “See andis talle platvormi enesekindluse tõusuks. Ta mängis lisaks 3×3 MM-ile ka Eesti koondise eest MM-valikmängudes. Rahvuskoondise eest mängimine ja oma mängu kallal töötamine ongi andnud talle enesekindlust. Kui ta sel suvel USA-sse tagasi tuli, oli tegemist teistsuguse persooniga. Ta oli varem natuke kinnine, kuna oli mures, et visked sisse ei lähe. Nüüd saab temaga nalja visata, sest ta on olukorraga rahu teinud ja teeb ise kõvasti tööd.”

Järgmisena kiitis treener Martin eestlasest hiiglase tugevaid külgi, kuid lõpuks jõudis jälle välja visketabavuseni: “Maik on üks sellistest mängijatest, kellest võib tulla mitmekülgne korvpallur, kuna ta suudab sööta ja panna palli põrkesse. Samas on ta selle juures 118 kg raskune ehk väga suur mees, kes suudab joosta ja liikuda. Järgmine samm tema jaoks ongi palli korvi saamine. Pall ei kuku korvi juhuslikult, see tuleb välja teenida, et visked sisse kukuksid.”

Oma debüüthooajal 2016/17 kogus Kotsar South Carolina särgis keskmiselt 5,8 punkti ja 4,8 lauapalli, näidates visketabavust 49% väljakult visetel ja 39,6% vabavisetel (ühtegi kolmest eestlane ei üritanud). Mullu, hooajal 2017/18, olid tema numbrid 8 punkti ja 4,8 lauapalli. Visketabavus väljakult langes 42,6% peale, kuna Kotsar sooritas ka 27 kaugviset, millest tabas 6 (22,2%). Vabavisete protsent tõusis aga 56,6% peale.

* Kotsarit puudutav küsimus on pressikonverentsi lõpus, alates 46.59.

scroll to top