Kaspar Kitsing ja Mait Peterson on hooaega Itaalias alustanud kahekohaliste punktiskooridega

-Kaspar Kitsing | Foto: Ciamillo/aquilabasket.it

Tänavu Itaalia U18 vanuseklassi meistrivõistluste kõrgeima divisjoni ehk U18 Eccellenza ühes alagrupis mängivad Mait Peterson ja Kaspar Kitsing on hooaega alustanud vastavalt kahe võidu ning võidu ja kaotusega.

Petersoni koduklubi Bologna Segafredo Virtus võõrustas 1. oktoobril peetud hooaja avakohtumises San Lazzaro BSL noortemeeskonda. Avapoolaja järel ühe punktiga juhtinud Bologna võitis mõlemad järgnenud veerandid 21:15 ja lõpetas kohtumise 87:74 (22:24, 23:20, 21:15, 21:15) võiduga. 16-aastane Peterson viskas avakohtumisel 8 punkti.

Teises voorus alistasid Peterson ja Bologna 8. oktoobril tugeva esimese poolaja toel võõrsil Ravenna Compagnia dell’Albero 76:58 (23:10, 22:14, 18:17, 13:17). Eesti noor keskmängija tõi klubile 12 punkti.

17-aastase Kitsingu koduklubi Trento Dolomiti Energia alustas hooaega 1. oktoobril võõrsil Bologna Fortitudo vastu. Esimese poolaja järel vaid 2 punktiga maha jäänud Trento viskas kolmandal veerandil kõigest 6 punkti vastaste 16 vastu ning teenis mängu lõpus 48:65 (11:14, 19:18, 6:16, 12:17) kaotuse. Eesti tagamängija panus kaotusmängus piirdus 4 punktiga.

9. oktoobril peetud teise vooru kohtumises võtsid Kitsing ja Trento kindla 88:61 (24:17, 20:18, 20:10, 24:16) koduvõidu San Marino Titano üle. 17 punkti kirja saanud Kitsing oli võidumängus resultatiivsuselt teine mees, jäädes vaid ühe punktiga alla meeskonnakaaslasele Simone Donedale.