Kalev/Cramo jäi Unicsile kindlalt alla, Kempilt korralik debüüt

-Marcus Keene | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Kaasanis peetud Ühisliiga kohtumises jäi Kalev/Cramo 66:83 (21:25, 13:24, 15:15, 17:19) alla sealsele Unicsile. Kalevlaste ridades tegi korraliku debüüdi värske täiendus Maurice Kemp.

Lahtiselt alanud mängus sai kodumeeskond kuue minuti järel 9-punkitlise eduseisu (19:10), ent Cramo särgis VTB debüüdi teinud Maurice Kemp viigistas eduka 2+1 rünnaku järel mänguseisu (21:21). Avaveerandaeg lõppes Jordan Morgani kahe korvi ning Unicsi neljapunktilise paremusega.

Teisel mänguperioodil lisasid Kaasani mängumehed kaitses ühe käigu juurde ning lasid kalevlastel esimese kuue minutiga visata vaid 4 punkti. Cramot ei aidanud ka Devin Thomase kolmas viga, mis jättis meeskonna korvialuse üsna haavatavaks. Visetel kindlamad Unicsi pallurid käristasid poolajapausiks vahe juba 15-punktiliseks (49:34).

Kolmandast veerandajast oli kulunud ligi neli minutit, kui Gabe Bealeri kaugvise lõpetas kalevlaste punktipõua ning Unicsi 10:0 spurdi. Korraks 21-punktilisse kaotusseisu jäänud külalised suutsid Marcus Keene`i kolmesest veerandaja skoori viigistada (15:15).

Kohtumise viimasel mänguperioodil viisid Isaiah Canaani kaks kolmest kodumeeskonna 73:51 juhtima ning väiksemaks kui 14 punkti vahe enam ei sulanud. Lõpuvile tähistas Unicsi hooaja neljandat võitu.

Cramo resultatiivseimaks tõusis taaskord Marcus Keene, kes kogus 18 punkti, 5 lauapalli ja 8 korvisöötu. Maurice Kempi debüüt lõppes 21-minutilise mänguaja ning 10 punkti ja 5 lauapalliga. Rauno Nurger (visked 3/3) ja Kregor Hermet tõid kumbki 8 silma. Devin Thomas kogus 6 punkti ja 6 lauapalli. Ainsana jäi skoor avamata Indrek Sunelikul.

Ühtlaselt punkte visanud Unicsit vedasid NBA kogemustega tagamehed Nate Wolters (14 punkti, 6 söötu) ning Isaiah Canaan (13 punkti, 4 söötu). Nii Okaro White kui John Holland lisasid meeskonna kontosse 10 punkti.

Ühe võiduga jätkav Cramo (1-5) kohtub järgmises voorus võõrsil, 28. detsembril, Nižni Novgorodiga (4-1).