fbpx
Close

Lauavõitluses võimu näidanud Pärnu Sadam võttis 38-punktilise võidu

-Kasper Suurorg | Foto: Siim Semiskar

-Kasper Suurorg | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti laupäeval ära kolm mängu. Pärnu Sadam võttis koduplatsil vastu Tallinna Kalev TLÜ, iga veerandaja võõrustajad võitsid ja teenisid lõpuks ülekaaluka 38-punktilise võidu. Läti klubidest võitis BK Ventspils 88:82 BK Ogret ja VEF Riga oli võõrsil 87:81 parem Valmiera Glass VIA-st.

Pärnu Sadam – Tallinna Kalev/TLÜ 93:55 (24:16, 24:16, 28:7, 17:16)

Visketabavuses jäi Pärnu 50% – 36% peale ning lauavõitlus võideti 52:27 (ründelaud 22:8). Korvisööte andis rohkem Pärnu 26:12, vaheltlõikeid tegi enim Kalev/TLÜ 7:6. Pallikaotuseid kogunes Pärnul 14, Kalev/TLÜ-l 16.

Kasper Suurorg viskas Pärnu parimana 17 punkti ja andis 5 korvisöötu. Robert Valge lisas 15 ja Edon Maxhuni 11 silma. Hugo Toom järgnes 9 ning Mihkel Kirves ja Rannar Raap võrdselt 8 punktiga, kellest viimane jagas ka 6 korvisöötu.

Kent-Kaarel Vene oli Kalev/TLÜ resultatiivseim 14 punkti ja 6 lauapalliga. Kristen Kasemets kogus 13 ja Jeremy McLaughlin 10 punkti ning 6 lauapalli. Mängust jäid eemale mitmed põhimehed: Brandis Raley-Ross, Karl-Johan Lips ja Siim-Markus Post.

“Lihtsaid võite pole kunagi. Alustasime hästi, tulime korraliku häälestusega peale ja esimese veerandaja lõpus saime initsiatiivi. Meil on olnud palju mänge, kus oleme rütmi kaotanud ja edu maha mänginud. Vahetusmehed olid täna tublid. Oligi vaja koormust jaotada, sest nädala jooksul on kolm mängu,” rääkis Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula Inspira vahendusel antud intervjuus.

Pärnut ootab järgmisena 15. detsembril ees BC Kalev/Cramo, keda 5. detsembril 79:74 võideti. Turniiritabelis hoiab Pärnu 11 võidu ja kahe kaotusega esimest, Kalev/Cramo kaheksa võidu ja kahe kaotusega teist kohta. “Valmistume maksimaalselt. See ongi meie mängijatele test – olukorras kus oleme liidrid ja mängid vastavalt oma positsioonile korralikku korvpalli. Selge see, et kui Kalev/Cramo teeb ideaalse mängu, siis on meil keeruline. Häälestus peab meil hea olema ja tuleb enesekindlalt mängida,” lisas Rannula.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub pühapäeval, 13. detsembril, kui Rapla Avis Utilitas võõrustab Tartu Ülikool Maks & Mooritsat.

scroll to top