Teisel veerandajal libastunud Rytas ja Kitsing pidid lähirivaalilt kindla kaotuse vastu võtma

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Leedu korvpalli kõrgliigas oli Kristjan Kitsingu kodumeeskond Vilniuse Rytas laupäeval võõrsil heitlemas Panevežyse Lietkabelisega. Kõik veerandajad kaotati, millest määravaim teine, ja nii ka kogu kohtumine 59:78 (18:19, 10:20, 19:21, 12:18).

Visketabavus kuulus Lietkabelisele 46% – 43%. Lauavõitlus jäi 33:33 (ründelaud 11:9 Lietkabelisele). Korvisööte andis rohkem Lietkabelis 19:14 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 9:6. Pallikaotuseid kogunes Rytasel 18, Lietkabelisel 12.

Kristjan Kitsing teenis 15,5 minutit mänguaega, mille jooksul viskas 3 punkti (kolmesed 1/3). Veel võttis ta 3 lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Maurice N’Dour tõi Rytase parimana 25 punkti ja sai kätte 8 lauapalli. Martynas Echodas kogus 12 punkti ja hankis 9 lauapalli ning Augustas Marciulionis ja Lukas Uleckas lisasid võrdselt 6 silma.

Gytis Masiulis ja Dorde Gagic viskasid Lietkabelise eest võrdselt 19 punkti ja võtsid 6 lauapalli. Vytenis Lipkevicius järgnes 14 punkti ja 5 lauapalliga ning Margiris Normantase nimele jäi 9 punkti, 3 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Turniiritabelis on Rytasel seitse võitu ja viis kaotust, mis annab kolmanda koha. Lietkabelis jätkab seitsme võidu ja kahe kaotusega teisel positsioonil.

Järgmise mängu peab Rytas koduses liigas 27. detsembril, kui vastu võetakse Prienai CBet võistkond. 23. detsembril ollakse aga võistlustules FIBA Meistrite liiga alagrupiturniiri neljandas mänguvoorus ning vastaseks on Riia VEF.