fbpx
Close

Kalev/Cramo näitas Pärnu vastu kvaliteeti ja astus ühe jalaga finaali

-Arnett Moultrie | Foto: Siim Semiskar

-Arnett Moultrie | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliiga poolfinaalseerias ei jätnud BC Kalev/Cramo võõrsil Pärnu Sadama meeskonnale mingit võimalust, kui võeti 102:62 võit.

Pärnu Sadam – BC Kalev/Cramo 62:102 (17:22, 18:25, 15:27, 12:28)

Kodumeeskond haaras avaveerandi viimastel minutitel kerge initsiatiivi, kuid Tony Wroteni ja Martin Dorbeku korvidest läksid kalevlased 22:17 juhtima. Peagi oli Tallinna klubi kümne punkti piiri ületanud ja 3.19 enne poolajale minekut juhiti juba 43:24. Saimon Suti, Demetre Riversi ja Mihkel Kirvese abiga õnnestus pärnakatel siiski vahet vähendada ning puhkepausile 12-punktilisest kaotusseisust minna.

Külalised ülejäänud mänguaja jooksul vastasele aga ei halastanud. Kuue minutiga oli Pärnu suutnud tulla küll 50:59 peale, ent seejärel tegi Kalev/Cramo 15:0 spurdi ja viimane neljandik algas seisult 74:50. Võitjas enam kahtlust polnud ning Kalev/Cramo võttis kindla 40-punktilise võidu.

Lauavõitluses oli Kalev/Cramo 46-30 parem. Korvisööte jagati Pärnust kümne võrra rohkem (25-15) ja väljakult tabati viskeid 54-protsendiliselt (võõrustajatel sama näitaja 37%). Kaugviskeid tabasid võitjad seejuures 12/23 (52%), pärnakad 5/20 (25%).

Chavaughn Lewis viskas Kalev/Cramo eest 18 punkti. Tony Wroten lisas 16 silma, 8 korvisöötu ja 4 lauapalli ning Kristjan Kitsingu nimele jäi 14 punkti.

Pärnu poolelt tõi Demetre Rivers 21 punkti ja 5 lauapalli. MihkeI Kirves järgnes 14 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisööduga. Teised kahekohalise punktisummani ei jõudnud.

“Meil oli rohkem kontrolli distsipliini ja lauavõitluse osas. Peame domineerima lauavõitlust, oleme selles ka VTB Ühisliigas esimesed, see on meie töö. Eelmises mängus me ei näidanud piisavalt iseloomu ja rahunesime 20-punktilise eduseisu juures maha. Loomulikult tahame selle seeriaga võimalikult ruttu ühele poole saada ja seepärast jagasin ka minuteid täna nii. Loodetavasti tuleme platsile homme värskena,” sõnas BC Kalev/Cramo peatreener Donaldas Kairys Tallinna TV-le antud intervjuus.

“Tulime täna sellise hurraaga peale ja mõtlesime, et mängime tänavakorvpalli ning võidame ära. Raputan ka endale tuhka pähe, et tegin avaveerandil vahetusi, kui oli hea rütm sees. Täna lihtsalt mängujuhti väljakul polnud, kõik tahtsid punkte tuua. Eksisime suurima reegli vastu: kadus distsipliin kaitses. Peame seda ükskõik kelle vastu alati hästi tegema,” rääkis Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula.

Teisipäeval, 30. aprillil võivad selguda mõlemad finalistid. Kell 17.30 on taas vastamisi Pärnu Sadam ja BC Kalev/Cramo ning samuti poolfinaalseeriat 2-0 juhtiv Tallinna Kalev/TLÜ loodab kolmandalgi korral TalTechist parem olla.

scroll to top