fbpx
Close

Jüris ja Viimsis peetakse kõigile avatud näidistreeningud korvpalli viskemasina tutvustamiseks

-Dr.Dish viskemasina koolitus | Foto: Erakogu

-Dr.Dish viskemasina koolitus | Foto: Erakogu

Teisipäeval, 7. mail ja kolmapäeval, 8. mail toimuvad Jüri spordihoones ja Karulaugu spordikeskuses korvpalli viskemasina tasuta koolitused koos näidistreeningutega. Mängijatele, treeneritele ja korvpallitoetajatele antakse ülevaade Dr. Dish viskemasina kasutamise võimalustest nii individuaalseteks kui ka võistkonna treeninguteks. Sündmused viib läbi Spordiareenid OÜ koostöös Eesti Korvpalliliidu ja Strength n’ Motion’iga (USA/Rootsi).

Viskemasinate kasutuselevõtt soodustab korvpallurite mitmekülgset arengut ja tõstab märkimisväärselt treeningute efektiivsust. Eesti üks kolmepunktivisete spetsialist ja omanimelise korvpallikooli eestvedaja Reinar Hallik: “Meil on Iisakus oma Dr. Dish olemas ning olen sellega väga rahul! Olen isegi end korduvalt proovile pannud – näiteks 100-st viskest olen seni parimal korral 94 kotti pannud. Kiirelt saab hea rütmi kätte ja viske paika sättida. Noortele on see masin igal juhul innustavaks ja sunnib veelgi tõsisemalt treeningutele keskenduma.”

Henri Ausmaa Eesti Korvpalliliidust: “Viskemasin annab mängijatele ideaalse võimaluse enda individuaalseid oskuseid parandada ning seejuures saab mängija treeningusse ka loomingulisemalt suhtuda. Seega tasub kohale tulla – eelkõige noormängijatel, kellel avaneb võimalus näha, kuidas mujal maailmas oma talenti lihvitakse!”

Koolitajateks on FIBA sertifitseeritud treenerid Magnus Wihlborg (Rootsi) ja George Gervin Jr (USA). Euroopas on hetkel kasutusel rohkem kui 150 Dr. Dish’i viskemasinat – sh näiteks Leedus (Kaunase Žalgiris, Vilniuse Lietuvos rytas) ja Hispaanias (Madridi Real ja Barcelona) korvpalliklubides ning -akadeemiates. USA-s on viskemasinad mängijate taseme tõstmiseks olnud kasutusel juba rohkem kui 10 aastat (sh NBA, ülikooli- ja keskkoolikorvpall).

Kohapeale oodatakse kuulama, vaatama ja kaasa rääkima kõiki korvpallisõpru – mängijaid, treenereid ning korvpallitoetajaid. Esmalt tutvustatakse Dr. Dish’i kui kaasaegset treeningtehnoloogiat ning seejärel unikaalset tööriista TMS (training management system). Just viimane on oluline mõistmaks viskemasinat kui võistkonna treeningu multifunktsionaalset ja analüütilist abimeest, kas üksi või koos võistkonnaga treeningut läbi viies.

Jätkatakse saalides näidistreeningutega – ühel pool väljakut võistkondlikult kasutades Dr. Dish’i, teisel pool väljakut keskendudes individuaalsele pallikäsitlus- ja visketehnikale. Korvpallipäevade õnnestumiseks annavad panuse KK Rae Kossu, KK Viimsi ja Audentese Spordigümnaasiumi talendikad korvpallipoisid ja -tüdrukud.

7. mai õhtupoolikul viiakse Jüri Spordihoones läbi ka spetsiaalne noormängijate treening (viskamine, põrgatamine, söötmine), mis lõppeb viskevõistlusega. Selle võitja saab auhinnaks tasuta osaluse rahvusvahelises noorte korvpallilaagris, mis toimub juuni lõpus Andorras.

KK Viimsi/Estover eestvedaja Tanel Einaste: “Oleme huvitatud viskemasina kasutamisest oma klubi kasvandike treenimisel. Enne tahan seda aga oma silmaga näha ja järgi proovida. Seetõttu saame läbi meie uues kodusaali toimuva informatiivse korvpallipäeva viskemasinat põhjalikult hinnata.”

Tänaseks on Eestis kasutusel 7 Dr. Dish All-Star viskemasinat. Nende omanikud ja/või asukohad on järgmised: Tiit Soku KK (2016), Audentese Spordigümnaasium (2018), Reinar Halliku KK (2018), Tallina Kalevi Korvpalliakadeemia (2018), Kääriku Spordikeskus (2018), Tallinna Inglise Kolledž (2019) ja Jüri Spordihoone (2019).

scroll to top