Napoli alustas play-offi võidukalt, Erkmaa pääses algrivistusse

-Hugo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Hugo Erkmaa koduklubi Napoli Basket alustas Itaalia tugevuselt kolmanda liiga ehk Serie B play-offi võidukalt. Astme võrra madalamal ehk Serie C-s mängiv Joonas Riismaa kodumeeskond Montale Libertas Basket sai väljakukkumismängude avaringis kaotuse.

Napoli Basket alistas oma alagrupi veerandfinaali avamängus võõrsil Fabriano Janus Basketi 78:65.

Avaveerand võideti 24:18 ning poolajaks juhiti juba 39:27. Teine poolaeg oli tasavägisem, kuid initsiatiiv püsis kindlalt Napoli käes.

Erkmaa alustas küll algviisikus, kuid mängis vaid esimesed 5 minutit ja 19 sekundit. Selle aja jooksul tabas ta kaks vabaviset ja tegi ühe pallikaotuse. Napoli parimaks tõusis keskmängija Simone Bagnoli, kes kogus 16 punkti ja 9 lauapalli. Fabriano resultatiivseim oli 13 punkti visanud Emiliano Paparella.

Veerandfinaalseeria peetakse kahe võiduni.

Väljakukkumismänge pidav Montale Libertas Basket jäi avakohtumises koduväljakul 62:83 alla San Vincenzo Basketile.

Riismaa arvele jäi üks punkt. Montale parim oli 17 silma visanud Tommaso Della Rosa, San Vincenzo poolelt vastas Andrew Gabellieri 21 punktiga.