Järveläineni koduklubi lõpetas põhiturniiri kaotusega ja kohtub play-offis liiga liidriga

-Joonas Järveläinen | Foto: Damian Pudner

Joonas Järveläineni koduklubi Plymouth Raiders lõpetas Suurbritannia kõrgliiga põhiturniiri kaotusega, jäädes võõrsil 70:82 alla Glasgow Rocksile.

Plymouth Raiders juhtis avaveerandi järel 25:20, kuid jäi poolajavileks taha 41:44 ega suutnudki enam kaotusseisust välja tulla.

Algviiskus alustanud Järveläinen teenis mänguaega 27 minutit, mille jooksul viskas ta 4 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/2), võttis 4 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole pealt tegi eestlane 6 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Üleplatsimeheks kerkis Järveläineni meeskonnakaaslane Rashad Hassan, kelle arvele kogunes 19 punkti. Glasgow Rocksi resulatiivseim oli 17 punkti visanud Bouna Ndiaye, kes sai kirja ka 7 lauapalli.

Plymouth Raiders sai põhiturniiril 16 võidu ja 17 kaotusega kaheksanda koha. Viimase mängu võit oleks nad tihedas tabelis tõstnud lausa viiendaks. Aga nüüd tuleb neil veerandfinaalis vastamisi minna põhiturniiri võitja London Lionsiga. Veerandfinaalkohtumised peetakse 5. ja 6. mail.