fbpx
Close

EELVAADE | Kaks Kalevit loodavad poolfinaalseeriatele võiduka punkti panna

-Kristjan Kitsing ja BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-Kristjan Kitsing ja BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas mängitakse teisipäeval, 30. aprillil ära kaks poolfinaalkohtumist. Võidu kaugusel finaalkohast on BC Kalev/Cramo ja Tallinna Kalev/TLÜ.

BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam
30.04.2019, kell 17:30, Tallinn, Kalevi Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Veidi vähem kui 24 tundi hiljem on meeskonnad taas vastamisi ning kohtumise favoriidis mõistagi küsimust pole. Seeria avamängus oli Kalev/Cramol Pärnu vastu küll tükk tegemist, aga lõpuks saadi raske 91:85 võit kirja. Võis loota, et Pärnu suudab ka järgmises mängus samaväärset vastupanu osutada, kuid kalevlased asusid kolmanda veerandaja lõppedes 24 punktiga juhtima ning kokkuvõttes oldi 102:62 paremad.

Valitseva Eesti meistri eesmärk on kahtlemata kolmas võit ära võtta ja poolfinaalidega ühele poole saada, sest peagi algab meeskonna jaoks ka VTB Ühisliiga play-off, kus tuleb vastamisi minna Kaasani Unicsiga. Kahtlemata üritab Pärnu eeldatavas seeria viimases mängus lahingu anda, aga kvaliteedivahe on paratamatult selge – Kalev/Cramo oli eelmises kohtumises igas elemendis parem, mille seas eeskätt visketabavus (54%-37%) ja lauavõitlus (46-30).

Chavaughn Lewis viskas Kalev/Cramo eest 18 punkti. Tony Wroten lisas 16 silma, 8 korvisöötu ja 4 lauapalli ning Kristjan Kitsingu nimele jäi 14 punkti.

Pärnu poolelt tõi Demetre Rivers 21 punkti ja 5 lauapalli. MihkeI Kirves järgnes 14 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisööduga. Teised kahekohalise punktisummani ei jõudnud.

TalTech – Tallinna Kalev/TLÜ
30.04.2019, kell 19:00, Tallinn, TalTech Spordihoone
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Eesti-Läti ühisliigas kohta poolfinaalis noolinud ja kohalike klubide arvestuses BC Kalev/Cramo järel põhiturniiril teisele kohale platseerunud TalTech on end praegu leidmas väga keerulisest, selg vastu seina olukorrast. Samal ajal, kui Kalev/TLÜ pidi nelja hulka pääsuks Tartu Ülikooli seljatama, sai TalTech olulisteks mängudeks valmistuda, ent praeguse seisuga see eelist ei andnud.

Korvi all eelkõige Michael Kyre Buchanani näol eelist omav Kalev/TLÜ võttis alustuseks magusa 78:75 võidu ning teises kohtumises oldi vastasest 94:86 paremad. Kui TalTechi peatreener Rait Käbin ootas seeria avamängus suuremat panust Toomas Raadikult (viskas 4 punkti, hooaja keskmine 17,7), siis viimati ei saanud rahule jääda Levi Martin Giese’i tegutsemisega, kes piirdus vaid kahe punktiga. Eesseisev mäng tuleb aga hoolimata kellegi individuaalsest panusest TalTechil kindlasti võita, et lootus finaali pääseda ei kustuks.

Ronald Eric McGhee Jr kerkis viimati Kalev/TLÜ poolelt üleplatsimeheks, visates 27 punkti. Damarcus Jamaal Harrison toetas omasid 19 punkti ja 6 lauapalliga ning Michael Kyre Buchanan kogus 16 punkti ja 4 lauapalli.

Oliver Metsalu tõi TalTechi eest 19 punkti. Gregor Arbet lisas 16, Toomas Raadik 14, Norman Käbin 13 ning Jaan Puidet 10 silma.

scroll to top