fbpx
Close

Merike Anderson järjekordsest Belgia meistritiitlist: võitmine ei väsita mind kunagi

-Merike Anderson | Foto: Castors Braine

-Merike Anderson | Foto: Castors Braine

Belgia klubis Castors Braine profikorvpalli mängiv Merike Anderson (180 cm) on sealses liigas võidutsenud kuus hooaega järjest. Meie palluri saagiks jäi Belgia kõrgliigas keskmiselt 7,1 punkti, 1,2 lauapalli ja 1,5 korvisöötu mängus. Naiste Euroliigas oli tema panus 6,2 silma ning üks lauapall. 

Korvpall24.ee küsis Andersonilt, millised emotsioonid Belgia kuuenda järjestikuse tiitliga kaasnesid ja ega võidukoorem liigselt survestanud. “Võitmine ei väsita mind kunagi, see on meeldiv ja meistritiitliga on hea hooajale ilus punkt panna. Nüüd on kergendus, et lõpuks saab vaim ja keha puhata,” rääkis Anderson järjekordsest tiitlist.

Tema sõnul komplekteeriti võistkond mängimaks Euroliigas ja seega oldi kindlalt parim klubi Belgias. Nende jaoks oli normaalne, et koduses liigas võideti kõik, kuid midagi ei tulnud lihtsalt. “Ma arvan et aasta aastalt on Belgia liiga tugevamaks läinud, kuid Venemaa, Prantsusmaa, Itaalia, Hispaania tasemeni veel ei küündi. Sealsete naiskondadega saab võrrelda paari Belgia esiotsa klubi,” lisas Anderson.

Ta on eemalt jälginud ka Eesti korvpalli ning arvab, et lisaks lätlastele võiks juurde tuua Soome tiimid, kuid ei pea seda rahaliselt võimalikuks. “Isegi siin Belgias on arutatud et meie klubi võiks mängida Prantsusmaa liigat, aga see oleks jälle väga kulukas, sest niigi ju osaletakse Euroliigas,” tõi Anderson näite, kuhu meie klubikorvpall edasi areneda võiks.

Enda edasistest plaanidest rääkis pallur nõnda: “Variante on palju kuhu edasi, aga… hetkel tahaks lihtsalt puhata paar nädalat, kuid mingid plaanid on mul olemas. Soov oleks 3×3 koondist esindada Euroopa mängudel Minskis ja siis veel 35+ vanusega Soomes mängida.”

Andersoni arvates on iga hooajaga võimalik mingis nüansis edasi areneda: “Mängu lugemine ja mõistmine on nüüd hoopis teine kui 20 aastat tagasi (pallur on praegu 37-aastane – toim.).”

scroll to top