Kalev/TLÜ tuli põnevusmängus kaotusseisust välja ja asus TalTechi vastu poolfinaalseeriat juhtima

-Damarcus Harrison | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas tehti neljapäeval algust esimese poolfinaalseeriaga. TalTech võõrustas Tallinna Kalev/TLÜ-d ning pidi vastu võtma valusa 75:78 kaotuse.

TalTech – Tallinna Kalev/TLÜ 75:78 (21:15, 16:17, 20:23, 18:23)

Kodumeeskond oli kohtumiseks paremini valmis ning teise veerandaja keskpaigaks juhiti 29:17. Kalev/TLÜ vastas 7:0 spurdiga, kuid kaks valusat kaugviset tabas Levi Martin Giese ning viis TalTechi 37:26 ette. Poolaja eel tõid külalised kuus järjestikust punkti, millega vähenes kaotusseis 32:37 peale.

TalTech suutis edumaad veel 6,5 minutit hoida, misjärel aitas Michael Kyre Buchanan Kalev/TLÜ punktiga ette. Viimane neljandik algas siiski TalTechi 57:55 eduseisust ja põnevust jagus lõpusekunditeni välja. Neljanda veerandaja keskpaigas oli mõlemal tiimil 67 punkti ette näidata, kuid Ronald Eric McGhee Jr ja Damarcus Jamaal Harrison tegid seisuks 72:67 ning TalTechil ei jäänud mõned hetked hiljem muud enam üle, kui vastaseid vabaviskejoonele saata. 15 sekundit enne lõpuvilet viis Harrison Kalev/TLÜ 78:75 ette. TalTechi poolelt sai Gregor Arbet veel kahel korral kaugviske teele saata, aga need ei läbinud korvirõngast.

TalTech tabas kokkuvõttes nii kahepunktiviskeid (55% – 52%) kui ka kaugviskeid (32% – 29%) paremini ja andis 19 korvisöötu Kalev/TLÜ 13 vastu, kuid sellest ei piisanud. Võitjad jäid lauavõitluses 37:32 peale.

Damarcus Jamaal Harrison viskas Kalev/TLÜ parimana 24 punkti ja kogus 6 lauapalli. Michael Kyre Buchanan lisas 19 silma ja 5 lauapalli ning Ronald Eric McGhee Jr-i nimele jäi 11 punkti.

Oliver Metsalu ning Jaan Puidet tõid TalTechi eest võrdselt 16 punkti, kellest viimane võttis ka 7 lauapalli. Levi Martin Giese lisas 13 ning Gregor Arbet ja Norman Käbin kumbi 10 silma.

“Suutsime nad massiga ära suruda. Mäng ei sujunud meie jaoks: oli ebakõlasid ja paljud ei saanud aru, mis kombinatsioone teeme. Korvialune jõud on meie tugevuseks TalTechi vastu. Peame hoidma mängu balansis, pall peab korvi alt läbi käima ning meeskondlik mäng peab olema. Tunneme vastaseid läbi ja lõhki. Tahaks muidugi kõigile mänguminuteid anda, aga kõik sinna rotatsiooni paraku ei mahu. Loodan, et kõik saavad seeria jooksul käe valgeks,” rääkis Tallinna Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp Tallinna TV-le.

“Teatud olukordades meie tegutsemine, eriti lauapallide hankimises, polnud selline, nagu ta oleks pidanud olema. Nii kui nad hakkasid teise katse punkte saama, vajus meie asi laiali. Nende mäng käis palju läbi korvialuse tsooni ja head söödud tulid välja. Nad viskasid ka hästi ja mõnes olukorras meil oli ebaõnne. Paari mehe panust tahaks küll järgmiseks mänguks suuremat nii minutite kui punktide osas. Meil on juurde panna küll. Kui suudame nii, nagu esimesel poolajal kaitses kannatada, siis on varianti, aga kui kuskilt kärisema hakkab, eriti kaitse pealt, siis kardan, et me neid üle visata ei jõua,” lausus TalTechi peatreener Rait Käbin.

Meeskonnad on taas vastamisi laupäeval, 27. aprillil. Reedel kohtuvad teises poolfinaalpaaris BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadam.

Loe ka: Tallinna Kalevi võidule tüürinud Damarcus Harrison: õnnestus mängida läbi tsentri ja see töötas

Loe ka: Viigiviset proovida saanud Gregor Arbet: see on seeria ja laupäeval on täiesti uus mäng