fbpx
Close

Tallinna Kalevi võidule tüürinud Damarcus Harrison: õnnestus mängida läbi tsentri ja see töötas

-Damarcus Harrison | Foto: Siim Semiskar

-Damarcus Harrison | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli meistrivõistlustel algas TalTechi ja Tallinna Kalev/TLÜ poolfinaalseeria neljapäeval oodatud põnevusega, kui külalisvõistkond Kalev suutis 12-punktilisest kaotusseisust mängu tagasi tulla ja 78:75 (15:21, 17:16, 23:20, 23:18) võidu võtta.

Kalevi poolel oli rünnakul heas hoos Damarcus Harrison, kes kasutas oskuslikult ära selle, et TalTechi suur osa tähelepanust kaitses läks korvialuste meeste Michael Buchanani ja Janar Taltsi valvamisele. 27-aastane ja 194 cm pikkune ääremängija kogus 36,5 minutiga 24 punkti ja 6 lauapalli.

Play-offis on alati hea tulla seeria esimeses mängus jõuliselt välja ja alustada võiduga, eriti võõrsil. See, et ma resultatiivseim olin, pole eriti oluline. Tähtis on kaitses hea olla ja üldiselt edukalt mängida ja siis teinekord õnnestub ka palju punkte visata,” sõnas Harrison pärast matši Korvpall24.ee portaalile.

Mängumees analüüsis juhtunut: “Meil oli kohati probleeme pallikaotustega, aga üldises plaanis suutsime mänguplaani ellu viia. See on play-off, mängud on rasked ja kõik ei lähe nii nagu sa loodad. Peame võtma selle, mis meile pakutakse ja raskused ületama.”

Harrison kinnitas, et nende plaan nägi ette rünnakutel rõhk panna korvi alla: “Jah, tahame mängida läbi suurte meeste, kuna meil on üsna tugev korvialune. Täna õnnestus korralikult läbi tsentri mäng üles ehitada ja üldiselt see töötas hästi – eriti lõpus tegi (Michael Buchanan) ka kahe mehe vastu olulisi korve.” Buchanani arvele kanti lõpuks 19 silma ja 5 lauapalli.

Kuigi võit tuli, siis Harrisoni arvates on neil palju veel parandamisruumi: “Järgmiseks mänguks peame pallikaotusi vähendama, mängima veel agressiivsemalt, veel targemalt ja lihtsalt oma asju ellu viima.”

TalTechi tiimil oli võistlusmängudest peaaegu kuu aega pausi, kuid Harrisoni arvates midagi ootamatut tehnikaülikooli mehed selle ajaga välja ei mõelnud: “Nad on hea võistkond, kes suudab väga hästi visata, tahab kiirrünnakutesse joosta ning mängib agressiivset kaitset. Teadsime, kuidas neile meeldib mängida, kuid siiski said nad mängu alguses palju vaheltlõikeid. Suutsime aga raskused seljatada ning väljusime lõpuks võitjana.”

Poolfinaalseeria kestab kolme võiduni ning Harrison on teadlik, et sama vastasega mängides läheb üllatuste sepistamine järjest keerulisemaks: “TalTech on kõva tiim ja nad lõpetasid põhiturniiri meist kõrgemal, seega koduväljakul midagi kergelt ei tule. Play-offis tuleb igas mängus olla valmis, jõuliselt mängida ja treeneri plaanid ellu viia. Üritame võtta ühe mängu korraga, kaugemale pole mõtet praegu vaadata.”

Seeria jätkub juba laupäeval kell 17.00 Nordi spordihoones.

scroll to top