Kalev/Cramo on Eesti meister! Pärnu andis lahingu, aga ameeriklaste trio oli peatamatu

-BC Kalev/Cramo | Foto: BC Kalev/Cramo

Paf Korvpalli Meistriliigas selgus esmaspäeval 2020/21 hooaja meister, kelleks on BC Kalev/Cramo. Finaaliseeria neljanda mängu avaveerandil läksid külalised 21:13 juhtima, kuid Pärnu tegi 9:0 spurdi vastu. Minut enne poolaja lõppu oli seis 47:47 viigis, misjärel tabas Marcus Keene kaks kaugviset ja Kalev/Cramole kuulus poolaeg 53:47. Viis minutit pärast kolmandat veerandaega olid kalevlased eduseisu 13 punktile kasvatanud. Kodumeeskond vastas üksikute korvidega, kuid Kalev/Cramo hoidis initsiatiivi ja nii algas viimane neljandik nende 74:59 juhtimisel. Kahe minuti möödudes oli Pärnu jaoks kaotusseis 20 punkti suurune ning Kalev/Cramo oli lõpuvile kõlades teeninud 96:70 võidu ja 3:1 paremusega finaalseerias tulnud Eesti meistriks.

Pärnu Sadam – BC Kalev/Cramo 70:96 (22:21, 25:32, 12:21, 11:22)

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 56% – 45% peale ja lauavõitlus võideti 41:26 (ründelaud 10:6). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 21:16 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 6:4. Pallikaotuseid kogunes Pärnul 14, Kalev/Cramol 12.

Chavaughn Lewis viskas üleplatsimehena Kalev/Cramo eest 31 punkti, võttis 3 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Marcus Keene lisas 23 punkti, 4 lauapalli ja 8 korvisöötu ning Devin Thomase nimele jäi 14 punkti ja 10 lauapalli.

Edon Maxhuni oli Pärnu resultatiivseim 26 punkti, 4 lauapalli ja 5 korvisööduga. Kasper Suurorg kogus 11 punkti ja Kristjan Kangur sai kirja 10 punkti ning 5 lauapalli.

Paf Korvpalli Meistriliiga hooaja sümboolse viisiku moodustasid Marcus Keene (BC Kalev/Cramo), Edon Maxhuni (Pärnu Sadam), Janari Jõesaar (BC Kalev/Cramo), Roberts Freimanis (Rapla Avis Utilitas), Devin Thomas (BC Kalev/Cramo). Parima noormängija tiitel läks Hugo Toomile (Pärnu Sadam). Parima kaitsemängija auhinna sai Märt Rosenthal (Pärnu Sadam). Aasta treeneriks nimetati Roberts Štelmahers (BC Kalev/Cramo). Finaalseeria MVP auhinna pälvis Chavaughn Lewis (BC Kalev/Cramo).

“Eks peale kaotatud mängu on esmast emotsiooni raske üles leida, aga kui reaalselt võtta, siis hõbe on tänasel päeval meie lagi ja sellega tuleb rahul olla. Meid jätkus kaheks mänguks, kui aus olla. Täna saime Edon Maxhunit avapoolajal kasutada maksimaalselt ära, aga nende kolm leegionäri näitasid ka klassi. Nad olid rünnakul kindlad. Arvan, et enamik meie meeskonnast tegid individuaalselt sammu edasi. See kokkuvõttes eesmärk ongi, et kõrgemale tasemel saada. Tegime stabiilse hooaja. Meistriliigas sellist perioodi polnudki, et oleksime suures mõõnas olnud. Üksikuid kaotuseid tuli sisse, aga olime enamjaolt stabiilsed ja suures pildis võib rahule jääda. Meiesugusel satsil Janari Jõesaare või Janari Jõesaareta Kalev/Cramo vastu peavad asjad klappima ja Kalev/Cramol mitte klappima, et oleks võimalus. Mida mäng edasi, siis füüsiliselt ja vaimselt lähevad asjad raskemaks. Meid murdis seeria teine mäng, eks seal on omad põhjused. Peale seda olime murtud ja enam jalgu alla ei saanud. Et meie mängiks nendega võrdselt, võtab palju energiat ja tahtejõudu. Terve play-off oli tegelikult raske, eks kõik võtab oma osa. Teine mäng Kalev/Cramo vastu oli viimane jõupingutus ja kolmandas said nemad juba enesekindluse kätte,” rääkis Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula Inspira vahenduselt antud intervjuus.

“Tahan esmalt Pärnut tänada. Nad võitlesid, valmistasid meile probleeme. Neil on hea treener ja mängijad. Loomulikult oli meil vigastusi ja nende vastu pole lihtne. Nad on füüsiline võistkond ja neil on häid viskajaid. Pidime läbi seeria oleme agressiivsed ja mängijad pidid endast sada protsenti andma. Võid kümne punktiga ette minna, aga kui ei keskendu, siis on raske. [Vigastuspausilt naasnud] Janari Jõesaar aitas meid. Kümne minutiga sai ta juba kaheksa laupalli kätte. Olen väga õnnelik, et ta terveks sai ja et keegi rohkem play-off’is vigastada ei saanud,” ütles BC Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahers.

“Esimene mäng oli meile kerge ehmatus. Pärnu on läbi hooaja olnud ebamugav vastane. Eks meil on ka omad probleemid olnud. Tegelikult peale esimest mängu tegime omad järeldused ja arvan, et näitasime viimases kahes juba head mängu. Nad tulid näljasena peale, aga ei ütleks et alahindasime neid. Esimene mäng ei kukkunud meil hästi välja, teise võtsime jõuga ära. Kui oleks seeria seis 0:2 olnud, siis oleks meil olnud oluliselt raskem sellest välja tulla, aga 1:1 pealt oli kergem. Pärnu näitas jõudu ja loodan, et nende Euroopa plaanid lähevad ka täide ja saavad veelgi paremaks. VTB Ühisliigas oleks tahtnud play-off’i pääseda, aga koroonaviirusega on erinevates riikides erinevad reeglid ja pidime näiteks mõnele mängule kaheksakesi minema. Arvan, et kahe võidu kaugusele jäi play-off’i pääs. Pidime olema kaks või kolm korda isolatsioonis ja see oli võistkonnale keeruline,” sõnas BC Kalev/Cramo mängumees Martin Dorbek.