Itaalia esiliigas lõppesid vahegrupimängud, Riismaa tiim vajas Veidemani klubi vastu kaht lisaaega

Itaalia esiliigas toimusid täna viimased vahegrupimängud ja võistlustules olid ka viie eestlase koduklubid. Rain Veidemani, Joonas Riismaa, Hugo Erkmaa ja Arnold Miti koduklubid hakkavad play-off’is võitlema koha eest kõrgliigas, Mikk Jurkatamme jaoks on hooaeg lõppenud.

Arnold Miti leivaisa Chieti Basket 1974 kaotas tugevuselt teise vahegrupi viimases voorus kodus Treviglio Blu Basketile 55:83 (21:19, 10:25, 11:23, 13:16).

Pingilt mängu sekkunud Mitt seitsme minutiga kätt valgeks ei saanud, visates mööda kõik neli kahepunktiviset. Eestlase arvele jäi üks lauapall.

Chieti jäi vahegrupis kahe võidu ja kaheksa kaotusega viimaseks ehk kuuendaks.

Tugevuselt kolmanda vahegrupi viimases voorus läksid vastamisi Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket ja Rain Veidemani tööandja Mantova Stings. Kahe lisaajaga mängu võitis kodumeeskond Pistoia 86:78 (14:15, 13:17, 20:16, 13:12, 14:14, 12:4).

Mõlemad eestlased alustasid kohtumist algviisikus. 38 minutit väljakul viibinud Riismaa viskas kaheksa punkti (kahesed 3/4, kolmesed 0/3, vabavisked 2/4), võttis neli lauapalli, andis neli korvisöötu, blokeeris ühe vastaste viske ja tegi kaks pallikaotust, enne kui ta viie veaga pingile langes. Veideman sai väljakul olla 34 minutit, kuid punktiarvet avada ei suutnud, eksides kõigil neljal kaugviskel. Eesti koondislase arvele kogunes neli lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, kuus pallikaotust ja neli isiklikku viga.

Tugevuselt kolmandas vahegrupis sai viimases voorus võidu kirja ka Mikk Jurkatamme koduklubi Cento Benedetto XIV, kes alistas külla sõitnud Piacenza Assigeco 73:59 (22:13, 21:20, 19:14, 11:12).

Algviisikusse kuulunud Jurkatamme arvele kogunes 24 minutiga neli punkti (kahesed 0/4, kolmesed 1/4, vabavisked 1/2), seitse lauapalli, üks pallikaotus ja neli isiklikku viga.

Samas vahegrupis kaotas Hugo Erkmaa koduklubi Trapani võõrsil Ravenna Basketile 59:85 (15:20, 17:26, 15:30, 12:9).

Kohtumist pingilt alustanud Erkmaa sai mänguaega 18 minutit, mille jooksul viskas ta kolm punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/2), hankis kaks lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi kaks pallikaotust.

Vaatamata kaotusele oli Trapanil juba varasemalt vahegrupis esikoht kindlustatud. Kokku saadi kuue meeskonna seas seitse võitu ja kolm kaotust. Mantova ja Pistoia kogusid mõlemad kuus võitu ja neli kaotust ning lõpetasid vastavalt kolmanda ja neljanda kohaga. Cento sai nelja võidu ja kuue kaotusega viienda koha ning jäi esimesena play-off’i ukse taha.

Play-off’i pääsevad 16 paremat meeskonda, kes hakkavad võitlema kahe kõrgliigapääsme eest.