Kalev/Cramo võttis kaugvisete toel Minski Tsmoki vastu kindla võidupunkti

-Arnett Moultrie | Foto: BC Kalev/Cramo

VTB Ühisliigas kohtus Kalev/Cramo laupäeval kodus tabeli punase laterna Minski Tsmokiga noppis kohustusliku 108:83 (24:23, 33:20, 18:21, 33:19) võidu.

Kalevi Spordihallis toimunud kohtumist alustas kindlamalt kodumeeskond, kui Erik Keeduse ning Branko Mirkovici kaugvisete toel juhiti viie minuti järel 16:8. Seejärel said Minski pallurid kindluse kätte ning mängisid kaotusseisu veerandaja lõpuks minimaalseks (23:24). Teisel mänguperioodil said kalevlased rünnaku kenasti jooksma, tabades veerandajaga 5 kaugviset ning võtsid poolajapausile kaasa 14-punktilise eduseisu. Kolmanda veerandaja alguses suutis uue peatreeneri Rostislav Verguni näpunäidete järgi toimetav Tsmoki jõuda 7 punktini (52:59), kuid Arnett Moultrie korv ja Keeduse kolmas kaugvise taastasid väljakuperemeeste kahekohalise eduseisu. Mängu otsustaval veerandajal sai Minski usk otsa ning kuus minutit enne kohtumise lõppu näitas tabloo kalevlaste 91:71 edunumbreid. Hooaja 8. võidu saanud Kalev/Cramo tabas mängu lõpuks 14 kolmest ning näitas ka suurepärast kindlust vabaviskejoonelt (20/22 ehk 91%).

Arnett Moultrie tõi üleplatsimehena 26 punkti (visked väljakult 11/16). Suurepärase esituse tegi Maksim Salaš, kes tõi 16 minuti jooksul 17 punkti, 6 lauapalli, 4 söötu ja 2 vaheltlõiget (efektiivsusnäitaja 27). Branko Mirkovic kogus 12 silma ja 5 korvisöötu. Chavaughn Lewis lisas 11 punkti ja 7 söötu. Martin Dorbek ja algviisikus alustanud Erik Keedus viskasid kumbki 10 punkti. Tony Wroten jagas meeskonna parimana 17 minutiga 8 tulemuslikku söötu.

Minski parimateks kerkis oodatult Devon Saddler 19 punktiga. Keskmängija Zisis Sarikopoulus kogus 16 punkti ja 10 lauapalli.

Kalev/Cramo jätkab 8 võidu ja 10 kaotusega võitlust play-offi koha pärast, olles hetkel 9. positsioonil. Minski Tsmoki on 2 võiduga 17-st mängust tabelis viimasel kohal.

Järgmise kohtumise peab Kalev/Cramo 11. märtsil, kui koduses Kalevi Spordihallis minnakse vastamisi Astanaga.