Siim-Sander Veneta Gran Canariale valus kaotus, Sander Raieste ei suutnud Baskoniat võidule aidata

-Siim-Sander Vene ja Gran Canaria | Foto: CB Gran Canaria Facebook

Hispaania korvpalli kõrgliigas võttis Siim-Sander Vene koduklubi Herbalife Gran Canaria vastu neljanda järjestikuse kaotuse, kui võõrsil jäädi 87:89 alla San Pablo Burgosele. Sander Raieste ja Baskonia duubelmeeskond pidid kolmandal liigatasemel ehk LEB Silveris samuti vastu võtma 62:78 (15:23, 19:25, 16:19, 22:21) kaotuse CB Vic Universitatilt.

Gran Canaria alustas kohtumist hästi, võites avaveerandi 27:18. Järgmise kümne minutiga lasti aga endale 25 silma visata ja poolajaks jäi alles minimaalne 44:43 eduseis. Tasavägise kolmanda veerandajaga pääses Burgos viimaseks neljandikuks 67:66 ette, aga korra õnnestus Gran Canarial siiski 74:73 juhtima minna ja paari punkti suurust vahet pidevalt hoida. Kuus sekundit enne lõppu vähendas Marcus Eriksson kaotusseisu 87:88 peale, kuid seejärel võttis tehnilise vea Nikola Radicevic, vabaviske realiseeris Vitor Benite ja Burgos võttis kokkuvõttes napi võidu.

Siim-Sander Vene Gran Canaria koosseisu ei kuulunud. Klubi Twitteri kontol seisis, et lisaks Venele otsustati Burgose vastu mitte kaasata ka Josh Magette’i ja Luke Nelsonit. Vigastustega jäid eemale lätlane Anzejs Pasecniks ja Luke Fischer. Tiimi parimana viskas Marcus Eriksson 17 punkti, Burgosele tõi Dominique Sutton 19 silma.

Kuue võidu kõrvale 15. kaotuse saanud Gran Canaria jätkab turniiritabelis 16. kohal. Burgos (9-12) asub 12. positsioonil.

Gran Canaria on taas võistlustules 7. märtsil, kui Euroliigas minnakse vastamisi Kaunase Žalgirisega. Kolm päeva hiljem ootab ees Tenerife Iberostar, kelle ridades mängib teadupärast Janari Jõesaar.

Sander Raieste tegi Baskonia eest kaasa 32 minutit ja viskas 7 punkti (vabavisked 1/1, kahesed 3/6, kolmesed 0/5). Lisaks võttis ta 6 lauapalli, andis 2 korvisöötu, tegi 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Tavario Earnest Miller viskas Baskonia parimana 21 silma, võitjate poolelt tõi Roger Fornas Llado 22 punktiga.

Turniiritabelis jätkab Baskonia kuue võidu ja kuue kaotusega 8. kohal. CB Vic Universitat (4-8) asub kolme koha võrra tagapool.