Järveläineni ja Kriisa koduklubid said mõlemad kirja võidu ja kaotuse

-Joonas Järveläinen | Foto: Damian Pudner

Joonas Järveläineni ja Kerr Kriisa koduklubid pidasid käesoleva nädala lõpus kaks kohtumist ning mõlemad said kirja võidu ja kaotuse. Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki koduvõistkond jätkas Tšehhi esiliigas võidukalt.

Joonas Järveläineni koduklubi Plymouth Raiders jäi laupäeval Suurbritannia kõrgliigas võõrsil 93:102 (29:18, 13:27, 20:32, 31:25) alla London City Royalsile. Pühapäeval aga alistati koduväljakul Surrey Scorchers tulemusega 108:89 (33:19, 20:20, 28:21, 27:29).

Laupäeval peetud mängus sekkus Järveläinen pingilt ja viibis platsil ligi 19 minutit, mille jooksul ta viskas 6 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 0/2), võttis 4 lauapalli ning tegi ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Pühapäevases kohtumises jäi vahetusest sekkunud Järveläineni arvele 16 minutiga 6 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 0/4, vabavisked 2/2), üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Plymouth Raiders asub turniiritabelis nüüd 11 võidu ja 12 kaotusega 6. kohal. Oma järgmise kohtumise peab meeskond reedel, 8. märtsil, kui võõrsil minnakse vastamisi tabelis 10. kohal asuva Bristol Flyersiga.

Leedu esiliigas mängiva Kerr Kriisa koduklubi Žalgirise duubelmeeskond alistas reedel kodus Mažeikiai Ereliai numbritega 89:87 (15:22, 24:27, 20:18, 30:20). Laupäeval tuli aga võõrsil vastu võtta 77:93 (17:20, 27:20, 12:23, 21:30) kaotus Gargždailt.

Reedel peetud kohtumises vahetusest sekkunud Kriisa teenis mänguaega 22,5 minutit, mille jooksul ta viskas 7 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/6, vabavisked 2/2), võttis 5 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu ja tegi 4 isiklikku viga.

Laupäevases kohtumises Žalgirise algviisikusse kuulunud Kriisa arvele kogunes mängu lõpuks ligi 27 minutiga 2 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 0/4, vabavisked 2/2), üks lauapall, 5 korvisöötu, 2 vaheltlõiget, 4 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Žalgirise duublil on nüüd kirjas 19 võitu ja 20 kaotust, mis annab neile 10. koha. Põhiturniiri viimase mängu peab võistkond reedel, 8. märtsil, kui võõrsil minnakse vastamisi Tauragega.

Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki koduvõistkond GBA Europe sai reedel Tšehhi esiliigas võidu, kui koduväljakul alistati Ostrava Snakes 65:53 (20:14, 16:16, 16:11, 13:12).

Jaakson sekkus pingilt 15 minutiks ning sai selle ajaga kirja 3 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/2, vabavisked 1/1), 2 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike ja ühe pallikaotuse. Konontšuk mänguaega ei teeninud.

GBA-l on alumises vahegrupis nüüd 11 võitu ja 10 kaotust, millega jagatakse 8.-10. kohta.