Kalev/TLÜ osutas tabeliliider Pärnule tugevat vastupanu, aga favoriit võttis oma

-Märt Rosenthal | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus pühapäeval üks mäng, milles Tallinna Kalev/TLÜ võõrustas Pärnu Sadamat. Turniiritabeli liidrile Pärnule kuulus poolaeg 54:40, aga Kalev/TLÜ suutis kolmanda veerandajaga vahe kümnele punktile vähendada ja korra pääseti ka seitsme punkti kaugusele. Kohtumine kulges edasi tasavägiselt, aga enamik ajast suutsid pärnakad ligi kümnepunktilist eduseisu hoida ning kokkuvõttes hooaja 17 võidu ära võtta.

Tallinna Kalev/TLÜ – Pärnu Sadam 81:92 (17:24, 23:30, 24:20, 17:18)

Visketabavus jäi mõlemal meeskonnal 46% peale. Lauavõitluse võitis Kalev/TLÜ 37:36 (ründelaud 9:8 Pärnule). Korvisööte andis Pärnu rohkem 24:18 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 12:9. Pallikaotuseid kogunes Kalev/TLÜ-l 18, Pärnul 16.

Linards Jaunzems viskas Pärnu parimana 19 punkti ja võttis 7 lauapalli. Märt Rosenthal lisas 17 punkti, 7 lauapalli ja 4 korvisöötu, Robert Valge ja Edon Maxhuni tõid võrdselt 12 punkti, kes võtsid veel vastavalt 5 ning 6 lauapalli. Mihkel Kirves sai kirja 10 punkti ja 8 lauapalli.

Kalev/TLÜ resultatiivseimad olid Karl-Johan Lips ja Parker Van Dyke 15 punktiga, kellest esimene sai kätte veel ka 5 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Brandis Raley-Ross järgnes 12 punkti, 6 lauapalli ja 6 korvisööduga ning Samuel Timmins tõi 11 punkti ja hankis 6 lauapalli.

“Kuus võitu järjest ja loodame, et saame nii edasi jätkata. Plaan oligi joosta. Neil on päris pikad mehed ja jooksime nad üle. Kaitses peab nende vastu kinni saama ja siis tuleb rünnak kergemalt. Lauris Blaus oleks saanud edasi mängida (lätlasest keskmängija vigastas end ja platsil viibis ta kokku vaid seitse minutit – toim.), aga sai otsustatud, et hoiab end järgmisteks mängudeks. Mänguaeg ongi mulle kõige tähtsam, et saab kätt proovida meeste vahel. Arvan, et tiimiga ka vedas – kõik toetavad ja trennis käib kõva andmine ning nii saab mängule hea hoo pealt minna. Juurde on meil ikka veel panna. See, mida hetkel näitame, pole veel kõige parem tase,” rääkis Pärnu Sadama mängumees Hugo Toom Inspira vahendusel antud intervjuus.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 3. veebruaril, kui BC Kalev/Cramo võtab vastu TalTechi.