Veideman ja Rostock said ilusa avapoolaja järel ülivalusa kaotuse

-Rain Veideman | Foto: imago images/Beautiful Sports/Scanpix

Saksamaa esiliigas sai pühapäeval valusa kaotuse Rain Veidemani tööandja Rostocki Seawolves, kes jäi kodusaalis 82:85 alla Bremerhaveni Eisbärenile.

Rostock oli kuue minuti järel 7:12 kaotusseisus, ent tegi siis võimsa 14:0 spurdi. Esimese veerandi järel juhtis Rostock 21:14 ja avapoolaja järel 41:30. Bremerhaven ei andnud aga alla ja kolmanda veerandaja lõpuks oli vahe vähenenud minimaalseks, 60:59. Otsustav neljandik kulges võrdsete heitluses, kuid mängu lõpp kuulus siiski külalistele.

Teist mängu järjest algviisikus väljakule saanud Veideman viskas 20 minutiga üheksa punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/5, vabavisked 4/4), hankis neli lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Lisaks patustas eestlane kolme pallikaotusega ja tegi neli isiklikku viga.

Rostocki resultatiivseim oli 16 punkti visanud Chris Carter, kes andis lisaks ka seitse korvisöötu. Bremerhaveni ridades tegi võimsa esituse Curtis Davis, kes viskas 40 punkti, võttis maha kuus lauapalli ja andis sama palju korvisööte.

Meeskonnad kohtusid omavahel ka hooaja avamängus, mille Rostock kaotas 69:78.

Rostockile oli see 11 võidu kõrval neljandaks kaotuseks. Tabelis ollakse 22 punktiga endiselt liidrid, ent lähimatel konkurentidel Jenal (20 punkti) ja Heidelbergil (18 punkti) on vastavalt kaks ja neli mängu vähem peetud. Kaheksa võitu ja neli kaotust saanud Bremerhaven on tabelis 16 punktiga viiendal kohal.