Veideman ja Rostock said hooaja avamängus võitlusliku kaotuse

-Rain Veideman | Foto: Sylvia Funk/Rostock Seawolves

Eesti korvpallikoondislase Rain Veidemani uus koduklubi Rostocki Seawolves kaotas Saksamaa esiliiga avavoorus võõrsil Bremerhaveni Eisbärenile 69:78.

Rostock pääses mängu alguses ette 20:10 ning poolajaks juhiti veel 43:39, kuid kolmanda veerandi järel leiti end juba 56:63 kaotusseisust. Viimasel veerandajal jõudis Rostocki klubi kolmel korral viigini, kuid mängu lõpp kuulus siiski väljakuperemeestele.

Algviisikus alustanud Veideman viibis väljakul ligi 20 minutit ning viskas selle ajaga kuus punkti (kahesed 3/4, kolmesed 0/6), hankis ühe lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole pealt läksid statistikasse kaks pallikaotust ja üks isiklik viga.

Rostocki resultatiivseim oli ameeriklane Chris Carter, kes viskas 15 punkti. USA-s sündinud, kuid Saksamaa kodakondsust omav Brad Loesing lisas 14 silma. Sarja üheks soosikuks peetava Bremerhaveni parimad skooritegijad olid ameeriklane Trey Davis ja sakslane Marvin Heckel, kes kogusid vastavalt 19 ja 17 punkti.

Järgmise nädala pühapäeval võõrustab Rostocki meeskond hooaja esimeses kodumängus Leverkuseni Bayer Giantsit.