fbpx
Close

Karl-Johan Lips: Tallinna Kalev on tänavu leegionäridega täppi pannud

-Karl-Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

-Karl-Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Tallinna Kalev/TLÜ meeskonna 87:61 võidumängus oli oluline roll suvel Pärnu Sadamast pealinna kolinud 22-aastasel ääremängijal Karl-Johan Lipsul, kes algviisiklasena kogus 24 minutiga 6 punkti, 7 lauapalli, 4 vaheltlõiget ja 3 korvisöötu.

Mitmekülgselt mänginud 199 cm pikkune ääremängija on hooaja varases staadiumis enda seniste mängudega enam-vähem rahule jäänud. “Olen teinud seda, mida treener mul on käskinud ja tunnen, et olen normaalselt hakkama saanud. Ütleks hindeks ‘neli miinus’,” kommenteeris Lips Korvpall24.ee portaalile.

Kolme kohtumisega OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas on noormees kogunud keskmiselt 24,2 minutit, 10 punkti, 7 lauapalli, 2,3 korvisöötu ja 1,7 vaheltlõiget. Samasugust aktiivsust erinevates statistilistes kategooriates loodab Lips ka jätkata, kuna praegune roll Tallinna Kalevis sobib talle.

“Muidugi olen rahul. Mis korvpalluril ikka olulisem on, kui mängida? Eelmisel aastal Pärnus sain ka normaalselt mänguaega, aga seal olnud roll oli teistsugune – pigem seisin nurgas ja piltlikult öeldes kohati olin unustatud. Gert Kullamäe on mind enda süsteemi kaasanud selliselt, et olen igas liikumises osaline ja selle pealt on palju suurem tahtmine käia ründelauas ja kaitses kõvemini pingutada. Need asjad kõik mõjutavad üksteist,” selgitas Lips.

Eesti meistriliigas tegi ta debüüdi hooajal 2014/15 ning seetõttu oskab hästi toetada endast nooremaid Ron Arnar Pehkat ja Leemet Loiki, kellel mõlemal küll meistriliigakogemus olemas, kuid seda endavanuste hulgast G4S Noorteliiga tiimist. Lipsu sõnul on noormängijatel paratamatult vaja läbi elada ka need rasked hetked, kus kogenud veteranid mõne kurjema sõna ütlevad.

“Ma mäletan oma esimest aastat Raplas ning praegune pole üldse võrreldav selle ajaga. Ma ise olen muidugi juba neli aastat meistriliigas mänginud ja on tekkinud tunne, et midagi asjast ikka jagan ka ning seetõttu nii palju enam õiendada ei saa. Aga kõik on selle noorena läbi elanud ning kriitikat ei tasu südamesse võtta, kuna see on korvpalli üks osa ning pakub hea võimaluse õppimiseks. Eks on ka imelapsi, kes sõimata ei saa – ma ei usu, et Luka Doncicile kellelgi midagi väga hullu on öelda. Aga meie, tavainimesed, oleme pidanud sellega toime tulema,” rääkis mängumees muiates ühe korvpallivõistkonna igapäevasest toimimisest.

Lips on väga rahul, et Tallinna Kalevi leegionäridega on tänavu täppi pandud, vähemalt selles osas, mis puudutab igapäevast suhtlemist ja inimtüüpe: “Tavaline korvpallisõber ilmselt ei kujuta ette, kui suur protsent välismängijaid on selliseid, kellega on pidevalt platsiväliseid jamasid. Kalevi võõrmängijatega pole seni midagi taolist olnud ja minu hinnangul on nad inimestena ühed kõige normaalsemad välismaalased, kellega olen koos mänginud.”

Pärast laupäevast koduväljakul saadud võitu Valga-Valka üle on Tallinna Kalev/TLÜ liigatabelis kahe võidu ja kahe kaotusega esimeses pooles. Lips ei tee saladust sellest, et tiimi sihid on seatud küllaltki kõrgele, kuid selleks tuleb suuta ennast igas matšis maksimaalselt kokku võtta ning sammuda mäng-mängult eesmärgi suunas.

“Kui ajakava alguses välja tuli, jättes Riia VEF-i, Kalev/Cramo ja Ventspilsi välja, siis vaatasime järjest, et neid tuleb kindlasti võita ja neid tuleb võita. Eks me mingil määral peas mõtleme, et 4.-5. koht oleks väga magus ja annaks final fouri võimaluse. Aga spekuleerimiseks on hooaeg liiga varajases faasis – nagu öeldakse, tibusid loetakse kevadel,” jäi Lips kahe jalaga maa peale.

Tallinna Kalev/TLÜ saab nüüd järgmiseks mänguks kogu nädala valmistuda, kui 13. oktoobril sõidetakse külla BK Jurmalale (1-1).

scroll to top