fbpx
Close

KAS MÄLETAD? Üks ägedama lõpuga korvpallimäng, mis kunagi Eestis peetud!

-Tanoka Beardi kolmene on hetk tagasi kindlustanud Tartu Ülikool/Rocki pääsu Balti liiga veerandfinaali (01.04.2009) | Foto: Siim Semiskar

-Tanoka Beardi kolmene on hetk tagasi kindlustanud Tartu Ülikool/Rocki pääsu Balti liiga veerandfinaali (01.04.2009) | Foto: Siim Semiskar

11 aastat tagasi 1. aprillil toimus Saku Suurhallis üks vägevama lõpuga korvpallikohtumisi, mida siinne publik kunagi näinud. Tänaseks kadunud Balti liiga veerandfinaalis kohtusid BC Kalev/Cramo ja Tartu Rock ning seeria otsustava mängu 71:68 võidu teenisid tarlased tänu Tanoka Beardi viimase sekundi kolmesele.

Ajalehes Postimees kajastati järgmisel hommikul ilmunud loos juhtunut pealkirjaga: Uskumatu mäng, uskumatu vise, uskumatu lõpp. “Mis parim siin selgus… Ma arvan, et mõlemad on väga head meeskonnad,” õhkas karjääri jooksul vist kõike näinud Rocki kapten Gert Kullamäe tolles 11-aasta vanuses leheloos. “Mina ei julge küll öelda, kumb parem on… See oli lihtsalt Balti liiga veerandfinaal.”

Beard oli 17 punkti ja 11 lauapalliga ka tolle kohtumise üleplatsimees, Marek Doronin lisas tartlaste poolel 14 ja Kullamäe 12 silma. Kalevi kasuks tõi John Linehan 15 punkti, Josh Pace lisas 14 silma ja 10 lauapalli ja Nate Fox 11 punkti ja 12 lauapalli.

Facebooki lingilt leitavas fotoseerias näeb muuhulgas Gert Kullamäe karjääri ainsat kulpi, tartlaste mängujärgset külakuhja ja fännide emotsiooni!

Video kohtumise lõpuhetkedest:

scroll to top