Kaspar Kitsing aitas Itaalia kõrgliigaklubi kodusel turniiril võidule

-Kaspar Kitsing | Foto: Ciamillo/aquilabasket.it

Eesti noorkorvpallur Kaspar Kitsing mängis koduklubi Trento Aquila Basketi ehk sponsorinime järgi Trento Dolomiti Energia korraldatud Gianni Brusinelli mälestusturniiril. 2013. aastal siit ilmast lahkunud Gianni Brusinelli oli Trentino korvpalliklubi asutajaliige ja pikaaegne kohaliku korvpallielu edendaja, kelle auks peetavat mälestusturniiri korraldati tänavu juba kuuendat korda. Lisaks Trentole võtsid turniirist osa külla sõitnud Itaalia kõrgliigaklubid Reggio Emilia Grissin Bon ja Pesaro Victoria Libertas ning Hollandi kõrgliigaklubi Leideni ZZ.

Reedel läks Kitsingu koduklubi vastamisi Pesaro meeskonnaga. Tasavägiselt möödunud avaveerandi järel haarasid külalised initsiatiivi ja poolaja pausile mindi juba 35:51 kaotusseisus. Kolmandal veerandil tuli Trento mängu tagasi ning Kitsingu, Nikola Jovanovici ja Andrea Mezzanotte järjestikused üliolulised kolmesed aitasid kaotusseisu vähendada kümne punkti peale (74:84). Viimasel veerandil viskas Trento 29 punkti Pesaro 17 vastu ja võitis mängu 103:101 (19:22, 16:29, 39:33, 29:17). Kitsingu kolmandal veerandil tabatud kolmene jäigi 17-aastase tagamängija ainsaks sooritatud pealeviskeks selles mängus.

Laupäeval peetud finaalis kohtus Trento hollandlaste Leideni ZZ-ga. Avapoolaja 27:27 viigiga lõpetanud Trento pani enda paremuse maksma teisel poolajal, võites kohtumise 65:53 (9:16, 18:11, 24:17, 14:19).  Kitsing sooritas turniiri võidumängus kaks pealeviset, tabades kahepunktiviske ja visates mööda kolmese.

Trento hooaeg Itaalia kõrgliigas (Serie A) algab 7. oktoobril, kui avavoorus võõrustatakse Cremona Vanoli meeskonda.