fbpx
Close

Kaspar Kitsing U18 turniirist: mõned mehed põlesid nii läbi, et ei suuda siiani uskuda

Avatar
-Kaspar Kitsing | Foto: Daniele Lenzi

Itaalia korvpalli U18 meistrivõistluste finaalturniirile ühe tiitlinõudlejana vastu läinud Kaspar Kitsing ja Trentino meeskond pidid lõpuks tunnistama 76:79 kaotust veerandfinaalis Reggio Emiliale. Alles 16-aastase eestlase sõnul olid allajäämine emotsionaalselt väga raske, kuid tema ammutas sellest tulevikuks palju motivatsiooni.

“See, mis meie meeskonnas toimus, oli ikka uskumatu lugu. Ütlen ausalt, et paberil me oleks pidanud kõiki võitma. Mõned mehed põlesid pinge all nii läbi, et ei suuda seda siiani uskuda. Saime alagrupis šokk-kaotuse Pistoialt, mis pani meid play-offis automaatselt raskemasse seisu. Pärast seda mängu läks riietusruumis ikka väga teravaks,” meenutas Kitsing portaalile Korvpall24.ee valusat 58:60 kaotust.

Kitsing manas tollest mängust ilmeka pildi: “4:20 jäime seal taha. Mina alustasin pingilt nagu alati, sest treener teab, et suudan mängu tulles väljakule stabiilsust tuua. Esimene veerand oli 6:23, meie mehed panid korvi alt ainult mööda ja mööda. Jube. Lõpuks jõudsime isegi ette ja mängu viimane vise joonistati isegi minu peale, aga mängujuht otsustas palli anda 13-st viskest ühe tabanud mehele. Treener kõndis riietusruumi ja sõimas esiviisikus alustanud mehed täis ning lahkus ust kinni lüües.”

“Sealt alates muutus meie tiimi rotatsioon ja tõusin algviisikusse. Vastu tulid juba raskemad vastased, kus risk kaotada oli suurem ning päriselt me enam sellest august välja ei saanudki. Pärast kaotatud veerandfinaali istusime kõik terve tunni riietusruumis – kes nuttis, kes peksis toole puruks,” rääkis Kitsing, millised emotsioonid Itaalias U18 meistrivõistluste finaalturniiril poistel peal on.

-Kaspar Kitsing | Foto: Daniele Lenzi

“Mul endal oli ikka ka pisar silmas, kuna selle meeskonnaga kolm aastat tagasi ma siin alustasin. Kokkuvõttes, midagi teha ei ole kui kogu aasta head korvpalli mänginud mehed ei suuda joonel püsida,” tunnistas tagamees.

Kitsing sai finaalturniiril kirja neli mängu ja keskmiselt kogunes tema arvele 9,25 punkti, 3 lauapalli ja 1 resultatiivne sööt.

Kogu Trento klubi jaoks on tegemist raskete hetkedega, kuna esindusmeeskond kaotas Itaalia kõrgliiga finaalseerias Milano EA7 Armanile mängudega 2:4. “Seal oli murdemomendiks seeria viies mäng, kui Trento sai Milanos kohtunike vea tõttu võõrsil 90:91 kaotuse, mis sisuliselt maksis meistritiitli. Võit oleks meid 3:2 ette viinud ja oleks saanud kodus asja ära vormistada. Klubis on meeleolu ikka väga väga nutune.”

-Kaspar Kitsing | Foto: Daniele Lenzi

Pikalt Kitsing nukrutseda ei saa, sest on vihjatud juba võimalusele, et suve lõpus tuleb hakata esindusmeeskonnaga hooajaks ettevalmistust kaasa tegema: “Hooaja lõpp kokku oli jube kogemus, kuid sain kõvasti motivatsiooni juurde. Treener ütles, et ma noor mees ja kõik veel ees. Kutsus mind kohe pärast mängu enda juurde ja sõnas, et on uhke mu üle, sest olin finaalides ainuke, kes vaimselt valmis oli. Aga nüüd olen mõtetega juba suves, sest augustis alustan ettevalmistust esindusmeeskonnaga.”

Kitsingu sõnul on läbi agendi märku antud, et uuel hooajal on võimalik esialgu põhimeeskonna eest EuroCupil pingile pääseda. Serie A-s tekib debüüdivõimalus hooaja teises pooles, kuna talvel saavad Kitsingul vajalikud aastad täis ja ta saab “Itaalia passi”, misjärel ei võta ta Itaalia meistrivõistlustel enam ära välismängija kohta.

Kohe pärast hooaja lõppu lendas Kitsing Eestisse, kus on vaja lõpetada mõned kooliasjad. Juulis naaseb ta Itaaliasse, et läbi teha üks treeningperiood koos füsioterapeudi ja individuaaltreeneritega. “Üks Serbia treener, kes siit nüüd ära läheb, on mulle pidevalt rääkinud, et mängijaid arendatakse ja “vormitakse” just suvel. Hooaja sees saab ainult meeskonna mängupilti arendada,” on Kitsing noorele eale vaatamata väga professionaalse suhtumisega ja valmis tööd tegema.

Samas lisa noormees, et välismaal tippklubi süsteemis kasvades pole motivatsiooni vaja kaugelt otsida: “Kui sulle nädalast-nädalasse kõnnivad korvpallisaali koridoris vastu erinevad Itaalia liiga tipud nagu Mindaugas Kuzminskas, Alessandro Gentile, Oliver Lafayette, Frank Elegar või kes iganes, siis see isu ja siht kuskile jõuda aina kasvab. Sest sa tunnetad, et see on nii lähedal.”

scroll to top
Inline
Inline