fbpx
Close

Kaspar Treier: see oli hullumeelne mäng!

-Kaspar Treier | Foto: Ekraanitõmmis

-Kaspar Treier | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti korvpallikoondis tegi Venemaal Permis toimuvas EM-valimängude mullis reedel kõva avalduse finaalturniiri pääsemise suunas, kui lisaajal alistati vaatamata 22-punktilise kaotusseisu mahamängimisele Itaalia 105:101 (20:21, 34:23, 28:22, 12:28, 11:7).

Eesti paremuselt teiseks skooritegijaks kerkis pikki aastaid just Itaalias mängumeheks küpsenud Kaspar Treier, kes viskas 26 minutiga 17 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 2/3, vabavisked 5/6), hankis 6 lauapalli, jagas 2 korvisöötu ja tegi 2 vaheltlõiget.

“See oli hullumeelne mäng. Treener Toijala ütles kolmanda veerandi eel riietusruumis, et Itaalia saab olema agressiivsem ja üritab võita. Me polnud selleks hästi valmis ja meil polnud piisavalt kogemust, aga saime selle võidu kätte ja oleme väga õnnelikud. Lõpus oli meil ehk ka natuke õnne ja tõime (võidu) koju,” kommenteeris 21-aastane ja 2-meetrine suur äär kohtumise järel.

Treierilt küsiti, kui palju aitab teda see, et tal itaalia keel ideaalselt suus on. “See aitab palju. Kuna mängin (klubikorvpalli) ka koos Marco Spissuga, siis see kõik aitab. Itaalia keeles nende asjade kuulmisest oli väljakul abi küll,” sõnas igapäevaselt Sassari Dinamos Itaalia meistriliigas palliv noormees.

Treier avaldas pressikonverentsil ka selle, et kohtumise lõpus oli ta otsustavatel momentidel vahetuspingil, kuna tegi paremale jalale veidi viga. “Usun, et see saab olema okei, aga lähematel päevadel näeme,” sõnas ta. Eestil on nüüd Permis üks puhkepäev ning pühapäeval kohtutakse Venemaaga ja esmaspäeval Põhja-Makedooniaga.

scroll to top