fbpx
Close

Itaalia peatreener Sacchetti: Eesti mängis 30 minutit head korvpalli

-Romeo Sacchetti | Foto: Ekraanitõmmis

-Romeo Sacchetti | Foto: Ekraanitõmmis

Itaalia korvpallikoondise peatreener Romeo Sacchetti oli pärast reedest EM-valikmängu Eesti vastu pressikonverentsil löödud mees, kuna tema juhendatav meeskond kaotas sel valikturniiril oma esimese mängu. Kuigi Itaalia tuli normaalaja lõpuks välja suisa 22-punktilisest kaotusseisust, siis suutis Eesti kohtumise lisaajal 105:101 (20:21, 34:23, 28:22, 12:28, 11:7) võita.

“Eelmises mängus (Eestiga) mängisime samuti vähe agressiivset kaitset ja Eesti sai kergelt viskeid nii korvi alt kui kaugelt. Kohutav. Kui jääd alguses nii palju kaitses intensiivsuses alla, siis on sul hiljem vaid üks võimalus järele tulla ja võit võtta. Meie lõpuks seda täna ei suutnud. Eesti mängis 30 minutit head korvpalli,” üritas 67-aastane kogenud treener pressikonverentsil selgitada.

Kui Itaalia lootsilt uuriti, kuidas eestlased nii suurelt eest ära suutsid minna, vastas Sacchetti: “Küsimus polnud Eesti ründeplaanis. Asi oli selles, et eestlased olid pidevalt meist sammukese ees. Olid agressiivsemad ja võtsid häid viskeid. Kui me hakkasime natukene agressiivsust tõstma, siis tulime järele, aga meil polnud enam võimalust ühelgi viskel eksida. Tegime kolme veerandiga 19 pallikaotust. Lõpus tegime vaid mõned juurde, millest osad olid ründevead. See näitas ära meie esimese kolme veerandi esituse.”

Itaalia poolel 36 minutiga kolm kolmest tabanud, eksimatult vabaviskeid 13/13 sopsanud ja kokku 24 punkti, 9 lauapalli, 5 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget kogunud Michele Vitali sõnas: “Me tegime hea pingutuse, et mängu tagasi tulla. Aga tegime kohtumise alguses väga palju vigu ja seda eriti kaitses. Tegime liiga palju vigu ja lasime eestlastel palju visata. Oleksime pidanud varem oma agressiivsust tõstma ja olema paremini keskendunud. Pärast panime kogu jõu ja südame tagasitulekusse. Jäime ka lauavõitluses lõpuks veidi alla. Peame pühapäevaks oma vigadest õppima.”

Itaalia koondis saab nüüd ühe päeva puhata ning seni 4 võitu ja 1 kaotuse kogunud tiim lõpetab EM-valikturniiri pühapäeval kordusmänguga Põhja-Makedoonia vastu.

scroll to top