fbpx
Close

Jukka Toijala pärast dramaatilist võitu Itaalia üle: Eesti korvpall tahab olla EM-finaalturniiril!

-Jukka Toijala | Foto: Ekraanitõmmis

-Jukka Toijala | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti korvpallikoondis astus reedel suure sammu EM-finaalturniiri suunas, kui Permis alanud “mullis” saadi avakohtumises lisaajal 105:101 (20:21, 34:23, 28:22, 12:28, 11:7) jagu Itaaliast. Seejuures mängisid Jukka Toijala juhendatavad eestlased teisel poolajal maha 22-punktilise eduseisu.

“Meil on väga noor tiim ja mingitel hetkedel jääb kogemustest puudu, kuidas sellise pingega toime tulla. Aga saime siit mõnusa tunde ja loomulikult oleme väga õnnelikud, et võitsime. See näitab ka meeste vägevat iseloomu, et olla 20 punktiga ees, see maha mängida ja ikkagi lisaajal võita. Olen meeste üle äärmiselt õnnelik, sest nad teevad kõvasti tööd ja väärisid täna võitu,” sõnas väsinud kuid rahulolev Jukka Toijala kohtumise järel pressikonverentsil

Kui küsiti, miks Eesti mäng viimasel veerandil nii kinni jooksis, vastas soomlane: “Me lasime Itaalial olla füüsilised ja neil oli sellele vaatamata vaid kaks meeskondlikku viga. Hakkasime mängima aeglast rünnakut ja pidime võtma raskeid viskeid poolelt väljakult. Kui oled 15-20 punktiga ees, siis hakkad automaatselt mõtlema, et tuleb aega kulutada. Kui jätta välja Timmu Sokk, siis oleme noor tiim ja selliste mängudega kogemusi saadaksegi. Mul on väga hea meel, et suutsime tänaselt seikluselt tulla välja õnneliku lõpuga.”

Toijala sõnul jäi ta väga rahule Eesti koondise mängijate pühendumisega: “Sellele annab ehitada. Mul oli hea meel tulla väljast ja näha, kuidas eestlased oma tiimikeemia on üles ehitanud. Mul on au olla selle grupi liige. Taktikaliselt peame kindlasti asju parandama, aga sellises olukorras on väga vähe aega ja mängu käigus polegi alati rasketele situatsioonidele vastuseid võtta.”

“Eesti korvpall tahab olla EM-finaalturniiril. Ja kui tahad seal mängida, siis pead kõvade riikide vastu, nagu Serbia ja Itaalia, hakkama saama. Me astume beebisammudega edasi. Täna võtsime küll veidi suurema kui beebisammu. Korvpall on Eestis väga oluline ja lisaks mängijatele olen väga õnnelik kogu Eesti korvpallikommuuni üle.”

Eesti koondisel on nüüd B-alagrupis 2 võitu ja 2 kaotust ning järgmisena mängitakse pühapäeval Venemaaga ja EM-valikturniir lõpetatakse esmaspäeval Põhja-Makedoonia vastu.

scroll to top