fbpx
Close

Kasper Suurorg: otsustasin Pärnu kasuks, sest seal saan keskenduda korvpallile

Avatar
-Kasper Suurorg | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Sadama korvpallimeeskond teatas esmaspäeval, et uueks hooajaks liitub tiimiga Eesti noorema generatsiooni üks põnevamaid tagamängijaid Kasper Suurorg. 197 cm pikkusena on 18-aastasel noormehel mängujuhi positsiooni jaoks olemas maailma tasemel gabariidid ning seni noortekoondistes ja Saku I liigas mängides on ta näidanud ka järjest paranevat oskustepagasit.

Kõrgliigadebüüdi tegi Suurorg tegelikult juba 2017/18 aastal, kui ta pääses neljas kohtumises episoodiliselt platsile Audentese Spordigümnaasiumi võistkonna G4S Noorteliiga särgis. Lõppenud hooajal kerkis ta Saku I liigas üheks silmapaistvamaks mängumeheks 19 matšiga kogunes keskmiselt 33,6 minutit, 18,8 punkti, 5,3 lauapalli, 4,2 resultatiivset söötu ja 1,4 vaheltlõiget.

Korvpall24.ee võttis 2019. aasta kevadel ka noormeeste U18 vanuseklassi Eesti meistrivõistluste finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks hinnatud Suuroruga ühendust, et uurida tema mõtteid Pärnu meeskonnaga liitumise kohta.

Kas lisaks Pärnule mõni meistriliigaklubi veel valikuna laual oli ja miks langes valik just Pärnu kasuks?

Jah, oli erinevaid pakkumisi, kuid otsustasin Pärnu kasuks, sest seal saan keskenduda korvpallile ja panna ennast proovile meistriliigas.

Kui palju on olnud juttu treener Heiko Rannulaga? Millist rolli ta Sulle algavaks hooajaks näeb?

Treeneritega oleme rääkinud minu võimalustest ja loodan tagamängija rollis ennast heast küljest näidata ning palju mänguaega teenida.

Kuigi Sul kõrgliigadebüüt on ametlikult tehtud, siis kas pärast vahepeal esiliigas mängimist on nüüd uue hooaja eel väike närv jälle sees, et mis hakkab saama ja kuidas tasemega kohaned?

2017/18 hooajal Audentese Spordigümnaasiumi eest mängides sain meistriliiga taset tunda ja pärast edukat esiliigahooaega arvan, et saan meeste vahel hakkama.

Kuidas hindad, kui suur samm see esiliigast kõrgliigasse tõusmine saab olema?

Arvestades, et seni olen mänginud noorteliigades ja spordigümnaasiumi võistkonnas, siis professionaalsesse korvpalliklubisse siirdumine on kindlasti samm edasi.

Kui vaatad Pärnu Sadama komplekteerimist, siis mis eesmärkidega Sinu hinnangul klubi hooajale vastu võiks minna?

Klubi juhtkond on võistkonda varakult komplekteerima hakanud. Loodetavasti on see õige otsus ning saavutame kõrge koha.

Pikemas vaates, kas vahepeal on midagi muutunud selles plaanis, et kas eelistad tulevikus Euroopas mängimist või tahad ka USA ülikoolis ära käia?

Mulle meeldib üldiselt Euroopa korvpall rohkem ja pikemas plaanis näen ennast tulevikus mängimas Euroopas. Aga olen saanud pakkumisi ka USA 1. divisjoni ülikoolidelt. Mõtlen veel ning teen otsuse gümnaasiumi viimase aasta jooksul.

Kas Pärnus juba trennid käivad või millal alustate?

Praegu olen seotud U18 Eesti koondisega ning seetõttu veel Pärnuga ei treeni. Liitun võistkonnaga augustis.

scroll to top
Inline
Inline