fbpx
Close

U18 finaalturniiri MVP Kasper Suurorg: ma naudin korvpalli ja see ongi minu vaba aja tegevus!

-Kasper Suurorg | Foto: Siim Semiskar

-Kasper Suurorg | Foto: Siim Semiskar

Mai keskel Viimsis peetud noormeeste U18 vanuseklassi finaalturniiri üheks säravamaks tegijaks kerkis TTÜ Korvpallikooli mängujuht Kasper Suurorg, kes valiti ka finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks.

Poolfinaalis Audentese SK vastu kogus mai lõpus 17-aastaseks saanud tagamees 35 minutiga 24 punkti ja 7 lauapalli ning finaalis KK Viimsi vastu panustas 28 punkti, 8 lauapalli ja 5 korvisööduga.

Tänavusel hooajal juba ka G4S Noorteliiga rivistuses esiliigas korralikke minuteid (keskmiselt 16 minutiga 5 punkti ja 2 lauapalli) teeninud Suurorg rääkis pärast U18 finaalturniiri Korvpall24.ee portaalile oma tulevikuplaanidest ning kinnitas, et töö käib profikorvpalluriks saamise nimel.

U18 kuldmedal on nüüd kaelas, kuidas ise sellele turniirile tagasi vaatad?

Mõlemas mängus esimene poolaeg ei olnud just meie poolaeg. Me polnud valmis. Aga pärast poolaega treener ütles mõned karmimad sõnad ja hakkasime mängima ning võitlema. Kaitse poole pealt just esimene poolaeg oli mõlemas kohtumises halb, lasime endale palju kotti panna ja ei saanud seetõttu rünnakul jooksma. Lihtsaid viskekohti ei tekkinud ja see mõjus motivatsioonile halvasti.

Finaalis olid just Sina see, kes meeskonna kaotusseisust välja vedas. Kas tundsid väljakul ka ise teatavat kohustust?

Kindlasti! Ma läksin natuke vihasemaks ja tänu sellele hakkasin paremini mängima ja minu järel ka teised mehed. Kaaslased toetasid mind väga palju, ilma nendeta poleks ma seda muudatust mängu suutnud tuua.

Kuidas kogu hooaja enda silme läbi kokku võtaksid?

Üldiselt jäin hooajaga rahule. Võistkonnas oli palju vigastusi ning mul endal olid ka hooaja alguses erinevad traumad. Lõpuks tulime raskustest välja – EYBL-is teine koht ja siin võitsime. Olen võistkonna ja enda üle väga uhke.

Kui pikaks ajaks saad nüüd aja maha võtta ja lõõgastuda?

Väga palju puhata ei saagi, varsti hakkavad koondiselaagrid pihta ja praegugi juba teeme tegelikult selle nimel trenni. Paar nädalat saab ehk veidi lihtsam olema ja siis läheb uuesti kõvaks tööks.

Kuidas sellise koormusega toime tuled?

Mõnus on. Mulle meeldib korvpalli mängida ja ma naudin seda. Korvpall ongi minu vaba aja tegevus.

Sa tegutsed platsil mängujuhina. Kas mängujuht on treeneri käepikendus väljakul?

Jah, treener ütleb mulle kindlasti mingid asjad ette, mida peab tegema ja kuidas võistkond käima panna. Ise üritan samuti nii palju juhtida ja mängijaid paika panna, kui ma saan. Selline see mängujuhi positsioon ongi.

Kas Sinu eesmärk on jõud välja profikorvpalluriks?

Muidugi! Hobiga on hea leiba lauale teenida. Mulle väga meeldib see mäng ja ma naudin korvpalli.

Kas oled mõelnud juba täpsemalt ka oma tulevikuplaane?

Praegu lõpetan 10. klassi ja siis on kaks keskkooliaastat veel ees. Mulle pigem meeldiks mängijana Euroopas jätkata, kuid USA ülikooli minekut ei saa välistada. Kui kohe kuskile Euroopasse mängima ei lähe, siis tuleb juba praegu hakata mõtlema keskkooli lõpetamise ja USA ülikoolide peale.

scroll to top