fbpx
Close

Tallinna Kalevi hõbedale tüürinud Martin Müürsepp: Kalev/Cramo oli tõesti supermeeskond

-Martin Müürsepp | Foto: Siim Semiskar

-Martin Müürsepp | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriks tuli neljandat aastat järjest BC Kalev/Cramo. Sel korral polnud finaalis vastaseks Tartu Ülikool ega Rapla Avis Utilitas, vaid üllatuslikult hoopis Martin Müürsepa juhitav Tallinna Kalev/TLÜ.

Hooaja esimeses pooles oli Kalev/TLÜ peatreeneriks Gert Kullamäe, kuid jaanuari keskpaigas võttis teatepulga üle Martin Müürsepp. Võidud olid rasked tulema ning Eesti-Läti ühisliigas esikaheksasse ei pääsetud. Eesti klubidest suudeti siiski BC Valga-Valka/Maks&Moorits võistkonda edestada ja viimasena kohalikul tasandil play-offi pääseda. Seal hakkas aga kõik ülesmäge minema: esmalt seljatati tasavägises seerias Tartu Ülikool, seejärel oldi 3-0 üle TalTechist ning finaalkoht sai tõsiasjaks.

Korvpall24.ee portaal uuris pärast viimaseks jäänud kolmandat finaalmängu Martin Müürsepalt, mis pilguga ta palju erinevaid pöördeid pakkunud hooajale tagasi vaatab ning kas mehel läks nüüd hammas verele peatreeneritööd jätkama.

Kalevi jaoks keeruline hooaeg sai ilmselt emotsionaalselt positiivse lõpu, ikkagi hõbemedal on kaelas?

Ma arvan, et nähes tänavust Kalev/Cramot, siis see aasta oli meile mäng rohkem hõbemedali peale. Meie jaoks hõbe on kuldne.

Sind kui aasta uustulnukat visati peatreenerina külma vette ja pidid hästi kiiresti välja ujuma. Tundub, et õnnestus?

Võib tunduda jah, kuid siin on õppimist veel kõvasi. Pigem on mängijad teenitult selle võidu taga. Samuti Mike’i (Michael Buchanan – toim.) lisandumine, kes oli suur jõud korvi all. Ma olen poiste üle õnnelik, ei oska enda rolli üle tähtsustada. Eks siin on ka Gerdi (Gert Kullamäe – toim.) käsi mängus, kes pool hooaega oli meiega ja kelle käekirja järgi sai enam-vähem jätkatud. Ma arvan, et see on tiimi võit.

Kuidas sulle peatreeneriroll meeldib? Jätkad sama liini edasi?

Meeldib küll, pikad pausid pole ainult head. Siin enne finaali oli 14 päeva pausi, TalTechil isegi kuu aega. Kui nädalas korra-kaks saab mängida, siis on täiesti lahe. Muidu on raske kaotustega toime tulla.

Finaalseerias suutsite end täielikult kokku võtta esimeseks mänguks. Kas see oligi plaan, et pingutada esimeses mängus maksimaalselt ja võtta see üks võit ära?

Ei usu, et see plaan oli. Plaan oli ikka iga mäng hakata vastu nii kõvasti kui võimalik. Eelnevad (põhiturniiri) mängud andsid meile selleks ka natuke lootust. Eks palju olenes Kalev/Cramost, kui palju ja kellele nad puhkust annavad. Neil olid aga ilmselged liidrid ja väga head mängumehed, nagu [Chavaughn] Lewis, Branko [Mirkovic] ja [Arnett] Moultrie. Teised toetasid kenasti – see oli tõesti supermeeskond.

Kas mängudeks valmistudes ja videoid vaadates oli üldse näha mingit Kalev/Cramo nõrkust, mida te suutnuks ära kasutada?

Üritasime neid näha küll. Nende mängu ülesehitajad olid Branko ja Lewis, läbi kelle kõik käis. Püüdsime neid suunata seeria jooksul ja proovisime erinevaid nippe, aga ei toiminud. Nad olid meie meestest ikka individuaalselt üle.

Kas jätkad Kalev/TLÜ-s või on neid jutte veel vara küsida?

Huvi on mõlemapoolne, aga hetkel ei ole midagi kindlat veel kokku leppinud. Lähipäevil me siin nuputame ja räägime.

Teil tuleb nüüd samamoodi pidu nagu Kalev/Cramol, tähistate hõbemedali võitu?

Kui Kalev/TLÜ võidab esimest korda ajaloos hõbemedali, siis õiglane on poistele teha väike õhtu, et midagi jääks meelde. Tegime juba väikse Rootsi reisi neile. Loodame, et palju aastaid hiljem on üht-teist (sellest hooajast) meeles.

scroll to top