fbpx
Close

Kaugvisetel enesekindlust näidanud Pärnu sai Robert Valge juhtimisel taas Raplast jagu

Avatar
-Robert Valge ja Pärnu Sadam korvpallimeeskond | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus laupäeval kaks mängu. Rapla Avis Utilitas võõrustas Pärnu Sadamat ning poolaeg kuulus kodumeeskonnale 47:43. Viimaseks neljandikuks suutis Pärnu vähendada vahe minimaalseks ja sellel hooajal juba kolmel korral Raplat võitnud külalismeeskond oli neljandalgi veerandajal parem ning teeniti hooaja 14. võit. BK Liepaja oli samal ajal üllatuslikult 83:77 parem VEF Riga võistkonnast.

Rapla Avis Utilitas – Pärnu Sadam 88:93 (22:29, 25:14, 20:23, 21:26)

Visketabavuses jäi Pärnu 55% – 52% peale (kaugvisked Pärnul 12/23) ja lauavõitlus võideti 32:30 (ründelaud 12:11 Raplale). Korvisööte andis Rapla rohkem 23:20 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 12:11. Pallikaotuseid kogunes Raplal 15, Pärnul 17.

Robert Valge viskas Pärnu parimana 23 punkti (kaugvisked 5/6) ja võttis 4 lauapalli. Edon Maxhuni järgnes 17 punkti ja 8 korvisööduga ning Lauris Blaus ja Linards Jaunzems tõid mõlemad 13 punkti, kes võtsid veel vastavalt 7 ja 4 lauapalli. Märt Rosenthal ja Mihkel Kirves said kirja 10 punkti, kellest viimane hankis veel 8 lauapalli.

Rapla poolelt kogus oma viimase mängu võistkonna eest pidanud Mario Ihring 26 puntki, 15 korvisöötu ja tegi veel 7 vaheltlõiget. Roberts Freimanis lisas 19 punkti ja 7 lauapalli ning Al-Wajid Aminu 16 punkti ja 7 lauapalli. Sven Kaldre nimele jäi 10 punkti ja 4 lauapalli.

“Rohkem on meil asi tahtmises. Alguses polnud me valmis ja oli näha, et olime väsinud, aga hea, et see võit tuli. Kui mängid 30 minutit ja seitsme-kaheksa mehega, siis tuleb väsimus. Kuue päeva jooksul kolm mängu, millest viimane on pigem tahtmises kui füüsises kinni. Pallikaotuseid tegime palju ja poolajaks lasime peaaegu 50 sanga panna. Kuna oleme võistkond, kes peab kaitses õnnestuma, siis see oli liiga palju. Olen võrreldes eelnevate aastatega läinud paremasse vormi. Jõuan ja palju on tahtmises kinni. Üritan võimalust kasutada nii palju, kui oskan, ja annan endast parima võistkonna heaks. Kaks päeva tagasi vaatasin meili ja ka koondise kutse oli tulnud. Kui praegu sinna lõplikusse ringi ei saa, siis ehk suvel. See on auasi ja iga eestlane, kes korvpalli mängib, tahab seal olla,” rääkis Pärnu Sadama tagamängija Märt Rosenthal Inspira vahendusel antud intervjuus.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub teisipäeval, 19. jaanuaril, kui Tartu Ülikool Maks & Moorits kohtub TalTechiga.

scroll to top
Inline
Inline